ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail і Skype до ігрових чатів

Поділитися
ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail і Skype до ігрових чатів ФБР назвало шпигунство за Gmail, Skype і Dropbox своїм головним пріоритетом © The New York Times
Американські спецслужби домагаються дозволу на моніторинг у реальному часі всіх онлайнових сервісів, у тому числі хмарних сховищ і чатів в онлайн-іграх.

Головний юрисконсульт ФБР Ендрю Вайссман назвав головним пріоритетом відомства на 2013 рік "моніторинг у реальному часі" найбільших інтернет-сервісів.

У коло інтересів американських спецслужб потрапили Gmail, Google Voice, Skype і сховище даних Dropbox. За словами Вайссмана, зараз вони "важкодоступні" для ФБР, проте він сподівається, що найближчим часом ситуація зміниться.

Бюро також хоче отримати можливість відстежувати чати в онлайн-іграх, оскільки, за словами Вайссмана, злочинці їх можуть використовувати для кримінальної діяльності.

Щоб досягти поставлених цілей, зараз ФБР лобіює зміни у законодавство для розширення своїх повноважень щодо прослуховування всіх форм інтернет-комунікацій і хмарних сховищ.

- Російські спецслужби отримали можливість відстежувати розмови у Skype

Поки американські спецслужби можуть за рішенням суду відстежувати діяльність користувача на рівні інтернет-провайдера. Однак більшість великих інтернет-сервісів шифрують дані, що передаються каналами інтернет-операторів, внаслідок чого ФБР не "бачить" частину інформації.

Американські провайдери, згідно з прийнятим у 1994 році законом про прослуховування (CALEA), зобов'язані встановлювати у себе технічне обладнання, за допомогою якого спецслужби за рішенням суду можуть стежити за інтернет-користувачем.

Однак CALEA не поширюється на інтернет-сервіси, які з'явилися пізніше. Тому ФБР працює над законодавчими пропозиціями, які, в разі їхнього прийняття, розширять повноваження служби.

За минулий рік ФБР направило понад 16 тисяч листів з вимогою розкрити інформацію, пов'язану з національною безпекою. Відомство отримало доступ до фінансових, телефоннимх та інтернет-даних понад 7 тисяч громадян США. !zn

Читайте також:

Засновник WikiLeaks вважає Google і Facebook інструментами державного стеження

США і Китай розв'язали віртуальну війну

МВС запропонувало вважати хакерські атаки загрозою нацбезпеці

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі