ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail і Skype до ігрових чатів

28 березня 2013 в 16:21

Американські спецслужби домагаються дозволу на моніторинг у реальному часі всіх онлайнових сервісів, у тому числі хмарних сховищ і чатів в онлайн-іграх.

Кибервойна, США
ФБР назвало шпигунство за Gmail, Skype і Dropbox своїм головним пріоритетом
The New York Times

Головний юрисконсульт ФБР Ендрю Вайссман назвав головним пріоритетом відомства на 2013 рік "моніторинг у реальному часі" найбільших інтернет-сервісів.

У коло інтересів американських спецслужб потрапили Gmail, Google Voice, Skype і сховище даних Dropbox. За словами Вайссмана, зараз вони "важкодоступні" для ФБР, проте він сподівається, що найближчим часом ситуація зміниться.

Бюро також хоче отримати можливість відстежувати чати в онлайн-іграх, оскільки, за словами Вайссмана, злочинці їх можуть використовувати для кримінальної діяльності.

Щоб досягти поставлених цілей, зараз ФБР лобіює зміни у законодавство для розширення своїх повноважень щодо прослуховування всіх форм інтернет-комунікацій і хмарних сховищ.

- Російські спецслужби отримали можливість відстежувати розмови у Skype

Поки американські спецслужби можуть за рішенням суду відстежувати діяльність користувача на рівні інтернет-провайдера. Однак більшість великих інтернет-сервісів шифрують дані, що передаються каналами інтернет-операторів, внаслідок чого ФБР не "бачить" частину інформації.

Американські провайдери, згідно з прийнятим у 1994 році законом про прослуховування (CALEA), зобов'язані встановлювати у себе технічне обладнання, за допомогою якого спецслужби за рішенням суду можуть стежити за інтернет-користувачем.

Однак CALEA не поширюється на інтернет-сервіси, які з'явилися пізніше. Тому ФБР працює над законодавчими пропозиціями, які, в разі їхнього прийняття, розширять повноваження служби.

За минулий рік ФБР направило понад 16 тисяч листів з вимогою розкрити інформацію, пов'язану з національною безпекою. Відомство отримало доступ до фінансових, телефоннимх та інтернет-даних понад 7 тисяч громадян США.

Читайте також:

Засновник WikiLeaks вважає Google і Facebook інструментами державного стеження

США і Китай розв'язали віртуальну війну

МВС запропонувало вважати хакерські атаки загрозою нацбезпеці

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...