Європейським інтернет-провайдерам заборонили фільтрувати трафік

24 листопада 2011 в 18:38
Суд Європейського союзу постановив 24 листопада, що інтернет-провайдери не повинні фільтрувати трафік користувачів. Про це повідомляє агентство Associated Press.
computer_internet_DSC3908.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як вказує ZDNet, заборона стосується безпосереднього аналізу трафіку, який застосовується у випадках, коли блокування доступу до самого веб-ресурсу не дає потрібного ефекту. Тобто тепер провайдери не зможуть "відсікати" певні типи передаваної інформації, наприклад, прийом і передачу файлів по p2p-протоколу, що використовують torrent-трекери.

Рішення суду пов'язане з пред'явленими в 2004 році компанією SABAM, що представляє інтереси бельгійських письменників і композиторів, вимогами до місцевого провайдеру Scarlet для запобігання нелегальній передачу файлів його абонентами. Тоді бельгійський суд встав на бік правовласників, зобов'язавши Scarlet за свій рахунок встановити систему фільтрації.

Тепер же Суд ЄС видав постанову, що аналіз і фільтрація трафіку користувачів є порушенням недоторканності їх приватного життя. Однак, як зазначає The Register, все ще допускається обмеження доступу до піратських сайтів за взаємною домовленістю провайдера і правовласника.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...