Астрономи пояснили походження позаземного сигналу "Wow!"

12 січня 2016 в 15:04

Сигнал був зафіксований у серпні 1977 року.

сигнал «Wow!»
Сигнал «Wow!» могли послати дві комети
New Scientist

Антоніо Паріс, професор астрономії з Флориди, заявив про те, що знайшов можливе пояснення сигналу "Wow!", який був зареєстрований астрономом Джеррі Ейманом у 1977 році і вважається деякими дослідниками посланням інопланетних цивілізацій. Про результати роботи Паріса повідомляє видання New Scientist.

Сигнал "Wow!" приблизно відповідає водневій лінії (частотою приблизно 1420 мегагерц і з довжиною хвилі близько 21 сантиметра). Багато шукачів позаземних цивілізацій проводять пошуки саме на цій довжині хвилі, оскільки на ній атоми водню, який є одним із найпоширеніших елементів у Всесвіті, поглинають і випускають енергію. Крім того, ця частота легко проникає в атмосферу.

Сигнал тривав 72 секунди, що дорівнює проміжку часу, протягом якого радіотелескоп "Велике Вухо", що зафіксував сигнал, міг утримувати об'єкт у своєму полі уваги. На думку Паріса, сигнал відходив від комет 266P/Christensen і P/2008 Y2 (Gibbs).

Читайте також: Астрономи виявили рекордно далекий від зірки "Татуїн"

Ці комети випускають велику кількість водню і обертаються навколо Сонця. Це відбувається через те, що ультрафіолетове світло руйнує заморожену воду, в результаті чого утворюється хмара газу, яка поширюється на мільйони кілометрів навколо комети. Якщо ці комети проходили повз "Велике Вухо" в 1977 році, телескоп міг зафіксувати їхній сигнал.

Жодна з цих комет не була відома в 1977 році, вони були відкриті дещо пізніше, що означає, що ніхто не пов'язував сигнал з ними. Для підтвердження своєї теорії Паріс пропонує вивчити той же регіон космосу, коли комети будуть наступного разу проходити повз Землі. Комета 266P/Christensen знову з'явиться 25 січня 2017 року, а P/2008 Y2 (Gibbs) – 7 січня 2018. Аналіз водневого сигналу комет покаже, чи є припущення Паріса вірним.

Раніше повідомлялося про те, що вчені перевірили гіпотезу про існування інопланетної цивілізації біля зірки KIC 8462852, чиє загадкове мерехтіння привернуло увагу астрономів у жовтні 2015 року. В результаті досліджень вчені не зафіксували якихось потужних лазерних імпульсів, що відходять від неї.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...