Астрономи показали на відео велетенську космічну спіраль

19 березня в 03:05

Спіральна структура утворилася в газі, який оточує газовий гігант LL Пегаса.

33
LL Пегаса обертається навколо свого компаньйона
eso.org
Астрономи Європейської південної обсерваторії отримали тривимірне зображення спіралі, яка утворилася в газі, що оточує червоних гігант LL Пегаса. Як відзначає Gizmodo, зображення зірки були отримані астрономами за допомогою телескопа ALMA.

LL Пегаса розташована на відстані трьох тисяч світлових років від Сонця і є частиною подвійної системи. Червоний гігант обертається навколо свого компаньйона і по ходу обертання втрачає речовину, яка приймає спіральну форму. Кожен "шар" цієї спіралі відображає 800 років історії зірки, за які, згідно з даними телескопа "Хаббл", світило робить повний оборот навколо своєї сусідки.

Читайте також: Астрономи помітили дефіцит темної матерії в стародавніх галактиках

Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що швидко обертаються.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...