Астроном створив відео 60-річного засмічення навколоземного простору людиною

24 грудня 2015 в 08:25

На сьогоднішній день на орбіті Землі знаходяться близько 20 тисяч фрагментів уламків космічних апаратів.

Мусор околоземное пространство
Першопрохідцем у забруднення навколоземного простору став СРСР в 1957 році
youtube.com

Астроном Стюарт Грей з Королівського товариства Великобританії створив відеозапис тривалістю 60 секунд, на якому продемонстрований процес забруднення людиною навколоземного простору за останні 60 років.

Першопрохідцем у забруднення навколоземного простору став Радянський Союз, чий перший штучний супутник Землі був запущений в 1957 році. Першим космічним сміттям став фрагмент ракети, що вивела цей апарат на навколоземну орбіту.

Естафету у СРСР прийняли США, які запустили космічний апарат Explorer 1. До часу польоту Юрія Гагаріна (до 1961 році) навколоземний простір захламляло 200 рукотворних об'єктів, до 1980 року їх кількість зросла до 500.

До 2007 року на орбіті Землі 7000 великих уламків. Після проведеного Китаєм випробування кінетичної гармати (в результаті якої був збитий китайський метеосупутник) кількість об'єктів космічного сміття зросла на 2000.

На даний момент відомо близько 20000 фрагментів уламків космічних апаратів, які знаходяться на орбіті Землі. Вони представляють серйозну загрозу для дорогих супутників і пілотованих місій на Міжнародну космічну станцію (МКС).

Читайте також: Астрономи зняли "космічний пончик" з надмасивною чорною дірою в центрі

На початку грудня японський зонд Akatsuki успішно вийшов на орбіту Венери після того, як його запуск зазнав невдачі в 2010 році.

За матеріалами: Lenta.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...