Археологи виявили невідомий раніше відрізок Великого шовкового шляху

29 березня 2016 в 15:13

Один з маршрутів вів з Китаю у високогір'я Тибету.

22
Невідомий відрізок Великого шовкового шляху з'єднував Китай і Тибет

Археологи дізналися про невідомий раніше відрізок Великого шовкового шляху, який був найважливішою торговельною артерією, що з'єднувала до XV століття схід і захід Євразії. Вчені виявили, що один з маршрутів шляху вів з Китаю в високогір'я Тибету. Повідомлення про це було опубліковано Live Science.

У 2005 році ченці виявили в префектурі Нгарі поховання, вік якого становив примітно 1,8 тисячі років. Дослідники звернули увагу на велику кількість типово китайських товарів в могилі. Зокрема, були виявлені сувої китайського шовку, золота маска, глиняні і бронзові судини, а також рештки бутонів чайного куща.

Читайте також: Археологи виявили в гробниці Тутанхамона дві таємні кімнати

Вважається, що перший чай з'явився в Тибеті у VII столітті, проте чай з нгаринського поховання відноситься до II-III століття. Щоб уточнити ці хронологічні рамки, дослідники провели хімічний аналіз чайних бутонів. З'ясувалося, що за структурою чай ближче всього того, який раніше знайшли в гробниці імператора з династії Хань (II століття до нашої ери) — родовід цього сорту простежили до провінції Юннань.

На думку дослідників, ранні контакти між Тибетом і Китаєм вказують на невідомі відрізки Великого шовкового шляху, що проходили по високогір'ю Гімалаїв.

Раніше повідомлялося про те, що на острові Джерсі в протоці Ла-Манш археологи виявили давні артефакти, які, за їхніми розрахунками, використовувалися мисливцями-збирачами під час останнього льодовикового періоду. Вік знахідок оцінюється приблизно в 14 тисяч років. На думку дослідників, артефакти можуть бути частиною більших виробів.

За матеріалами: Lenta.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...