Топ Новини

Apple хоче узаконити передачу прав на електронний контент

10 березня 2013 в 17:08

У користувачів може з'явиться право перепродавати придбані ними в інтернет-магазині електронні книги, музику, телесеріали і фільми.

itunes.jpg
itc.ua

Корпорація Apple створила систему, яка дає можливість користувачам передавати іншим права на придбаний ними цифровий контент, пише блог Apple Insider. Принцип описаний у патентній заявці, яку компанія Тіма Кука відправила в Патентне відомство США.

Згідно з описом у документі, у користувача буде право перепродавати придбані ним в інтернет-магазині електронні книги, музику, телесеріали і фільми. Договір, однак, буде можливий лише при дотриманні умов, які будуть запропоновані видавцем контенту.

Так, видавець може лімітувати число "перепродажів", встановити мінімальну вартість контенту, що перепродається, а також встановити терміни: наприклад, вимагати, щоб покупку відео було передано іншій особі не раніше ніж через півроку з моменту придбання.

Описана в документі корпорації з Купертіно система передбачає, що книги, музику і кіно можна не тільки перепродувати, але й дарувати або надавати напрокат. Тим не менш, передавши контент іншій людині, користувач втрачає право на його використання.

У свою чергу, посередником в угоді між користувачами стає інтернет-магазин, в якому було придбано товар. Apple вважає, що при перепродажі магазин або видавець контенту можуть очікувати отримання частини суми, заробленої користувачем у результаті угоди.

Зазначимо, що на сьогодні інтернет-магазини, включаючи iTunes і Google Play, забороняють користувачеві передавати програми, фільми, музику і так далі іншим особам. Однак з ідеєю узаконити передачу виступають багато компанії - так, Amazon у 2009 році презентувала патентну заявку на систему під назвою Вторинний ринок цифрових об'єктів.

Читайте також:

У 2012 році Apple заробила більше, ніж всі лідери ринку разом узяті

Apple офіційно відкрила в Україні магазин музики iTunes Store

Виручка музичної індустрії виросла вперше за 13 років

 

 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...