Українки виграли естафету на Кубку Світу в Хохфільцені, залишивши суперниць далеко позаду © biathlon.com.ua
Жіноча збірна України виграла гонку 4 по 6 км, "привізши" найближчим переслідувачам майже хвилину на фініші.

Українська жіноча збірна завоювала перше місце в естафеті 4 по 6 км на другому етапі Кубка Світу, який цього тижня проходить в австрійському Хохфільцені.

Чудову перемогу в гонці українській збірній принесли Юлія Джима, сестри Валя і Віта Семеренко, а також Олена Підгрушна. Біатлоністки показали настільки хорошу швидкість і стрілянину, що головні суперниці - норвежки, росіянки і німкені - залишилися далеко позаду: Німеччини Україна "привезла" 56 секунд, Франції - більше хвилини, а норвежки з Турою Бергер відстали на 1 хвилину 47 секунд.

Після перемоги в естафеті збірна України очолила залік естафетних гонок, а в Кубку Націй потіснила росіянок і піднялася на другу позицію, відстаючи від Норвегії всього на 9 балів.

Напередодні жіночої естафети українські біатлоністи показали непогані результати в індивідуальних перегонах - Юлія Джима фінішувала п'ятою в спринті, втративши хорошу можливість піднятися на подіум. Олена Пидругрушная замкнула десятку, а сестри розташувалися на 22-м і 24-м місцях.

Чоловіки повторили непогані результати жіночої команди: Дмитро Підручний програв півхвилини переможцю норвежцю Ларса Бергеру, фінішувавши 6-м. Сергій Семенов був 9-м, а ось Андрій Дериземля лише 36-м.

Як би там не було, але це був хороший заспів для успіху українок естафеті, які були другими на цій трасі рік тому. Тим більше, що за два тижні до Хохфільцена в міксті Україна була третьою. У тій гонці від прекрасної половини бігли і стріляли Валя Семеренко та Олена Підгрушна. Віта ж і зовсім пропустила етап Естерсунді через проблеми зі здоров'ям.

Проте вже в Австрії вона показала, що всі складності - позаду. В цілому, вся українська четвірка показала свої найкращі якості, повністю виправдавши довіру тренерського штабу - починала бігти Джима, потім на трасу по черзі виходили сестри, ну а Підгрушна поставила переможну крапку. Чемпіонка світу в спринті фінішувала з таким запасом, що дозволила собі перетнути фініш з українським прапором в руці.

Хохфільцен (Австрія)

Кубок Світу

Жінки

Естафета 4 х 6 км

1. Україна (Джима, Віта Семеренко, Вал. Семеренко, Підгрушна) - 1:13.09,2 (0 шт. кіл + 3 доп. патрона)

2. Німеччина (Пройсс, Хенкель, Ф. Хільдебранд, Дальмайєр) - відставання 56,3 (1+7)

3. Франція (Брюне, Буайе, А. Шевальє, Без) - 1.00,8 (0 + 7)

4. Росія (Глазиріна, Старих, Шумилова, Зайцева) - 1.09,2 (1 + 9)

5. Норвегія (Флатланн, Т. Экхофф, Солемдаль, Т. Бергер) - 1.49,7 (0 + 11)

6. Словаччина (Герекова, Кузьміна, Полиакова, П. Фіалкова) - 1.52,3 (1 + 11)

Відзначимо, що трохи пізніше відбудеться чоловіча естафета, а в неділю в Хохфільцені пройдуть чоловіча та жіноча гонки переслідування. !zn