Звільнена учасниця Pussy Riot направила в Євросуд позов проти Росії

19 жовтня 2012 в 08:12
За правилами ЄСПЛ, подача позову починається з так званих первинних листів. Після їхнього розгляду заявників запрошують подати офіційну скаргу. Попередній лист вже направлений на адресу ЄСПЛ. У ньому влада РФ звинувачується в застосуванні тортур.
500rio4.jpg
interfax.ru

Звільнена учасниця панк-групи Pussy Riot Катерина Самуцевіч направила до Європейського суду з прав людини позов проти російської влади. Вона поскаржилася на незаконне кримінальне переслідування і необґрунтований арешт.

Попередній лист вже направлений на адресу ЄСПЛ. У ньому влада РФ звинувачується в застосуванні тортур. «Розгляди тривали весь день, а суд оголошував перерву максимум на 30 хвилин. Заявниця протягом усього часу була позбавлена можливості вживати їжу, пити воду, повноцінно спати. Щоб її доставили в Хамовницький суд, їй доводилося вставати о 5-6 ранку», - йдеться, зокрема, в документі.

- Суд замінив термін одній учасниці Pussy Riot на умовний, вирок іншим двом залишився чинним

Автор листа, адвокат Самуцевіч Ірина Хрунова звинувачує російську владу в порушенні права своєї підзахисної на висловлення приватної думки. Навіть умовне покарання неприйнятне, коли мова йде про громадянську позицію, вважає вона.

За правилами ЄСПЛ, подача позову починається з так званих первинних листів. Після їхнього розгляду заявників запрошують подати офіційну скаргу.

Засуджені Марія Альохіна та Надія Толоконникова також мають намір шукати правди в Страсбурзькому суді.

Як повідомлялося, 10 жовтня Мосміськсуд замінив термін покарання учасниці панк-групи Pussy Riot Самуцевіч за хуліганство з мотивів релігійної ворожнечі в храмі Христа Спасителя на умовний і постановив звільнити її з-під варти в залі суду.

У теж час суд залишив чинним вирок двом іншим учасницям Pussy Riot Марії Альохіній та Надії Толоконниковій у вигляді двох років позбавлення волі.

Читайте також:

Валенса заступився за Pussy Riot, розкритикувавши їх

У ПАРЄ заступилися за Pussy Riot

Путін не збирається втручатися у справу Pussy Riot

Марк Захаров порадив РПЦ викривати не Pussy Riot, а марксизм-ленінізм

За матеріалами: Коммерсантъ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...