Закарпатська облрада виступила проти «неприроднього» літнього часу

10 жовтня 2011 в 09:12
Сьогодні на шостій сесії Закарпатської обласної ради депутати проголосували за звернення до Верховної Ради України щодо відміни постанови Верховної Ради України від 20 вересня 2011 року № 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України.

«Депутати Закарпатської обласної ради, стурбовані прийняттям Верховною Радою України постанови від 20 вересня 2011 року № 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою скасовано перехід на «зимовий» час», -говориться у зверненні до Верховної ради.

Депутати у своєму зверненні підкреслюють, що понад 90 відсотків території України розміщено у другому часовому поясі. Закарпаття як найзахідніший регіон Української держави знаходиться на межі часових поясів GMT+1 (середньоєвропейський час) та GMT+2. Перехід у третій часовий пояс для нашої області, яка протягом багатьох віків жила за середньоєвропейським часом, і географічно, і економічно є невиправданим. У разі збереження новоустановленого порядку світлий час доби у нашому регіоні в зимовий період наступатиме близько 10 години ранку.

Вони наголошують, що прийняття Верховною Радою України зазначеної постанови не відповідає міжнародним правилам обчислення часу і фактично затверджує на території України неприродний для її населення час іншого часового поясу, що викличе зокрема незручності у спілкуванні на західних прикордонних територіях, різниця якими тепер становитиме одну-дві години в залежності від пори року. «Це особливо актуально для Закарпатської області, територією якої пролягає Державний кордон України з чотирма країнами Євросоюзу», - говориться у депутатському зверненні до ВР.

Депутати підкреслюють, що згідно зі ст. 132 Конституції України «територіальний устрій України ґрунтується на засадах збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій». Тому, враховуючи численні звернення громадян, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Закарпатська обласна рада, як виразник інтересів територіальних громад, просить Верховну Раду України переглянути зазначену постанову, здійснивши перехід на стандартний («зимовий») час другого часового поясу.

Нагадаємо, що 20 вересня Верховна Рада України прийняла постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою було скасовано щорічне переведення годинників на зимовий і літній час.

Даною постановою передбачено встановити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години.

Цього року від переведення стрілок відмовилися Росія і Білорусь.

Перехід на літній час здійснюється в більшості розвинених країнах, у тому числі в США і у всій Європі.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...