Збиток від природних катастроф у США у 2011 році перевищив 50 млрд доларів

28 грудня 2011 в 08:41
Екстремальна погода поставила нові рекорди у 2011 році. Тільки у США природні катастрофи торкнулися мільйонів людей. Близько тисячі людей загинули, 8 тисяч отримали травми, а сумарний економічний збиток перевищив 52 мільярди доларів.

Усього за минулий рік було 12 природних катастроф, які завдали країні економічного збитку понад 1 млрд доларів кожна - і це новий рекорд, стверджує представник Національної служби погоди Кріс Ваккаро:

«Ми спостерігали події історичного масштабу практично у кожній категорії погодних явищ. Снігові бурі, урагани, повені, засухи - у кожній групі в цьому році був прецедент, який потрапив до трійки найбільших катастроф або навіть поставив рекорд».

Засуха, спека, пожежі у Техасі, Нью-Мексико і Оклахомі стали «найдорожчими» природними лихами. Збиток від них становив від 6 до 8 млрд доларів.

На думку Ваккаро, на стан погоди вплинули такі великомасштабні циклічні явища, як Ла-Нінья у східній частині Тихого океану.

«Ла-Нінья змінює звичайну штормову картину, - каже Ваккаро. - Окрім того, є таке явище як арктична осциляція. Це дуже важливий фактор для зими і весни, він запускає на територію США холодне повітря, що викликає снігові бурі і сприяє формуванню торнадо».

За словами Ваккаро, хоча немає жодних свідчень, які вказують на те, що глобальне потепління вплинуло на конкретні погодні явища, екстремальна погода цього року цілком відповідає довгостроковим прогнозам експертів з клімату.

«Глобальне потепління підвищує ймовірність збільшення числа теплових хвиль, тривалих посух і сильних пожеж, - каже він. - А в інших районах можуть спостерігатися зливи, що призводять до повеней».

Можливо, нам доведеться змиритися з тим, що явища, які у 2011 році вважалися екстремальними, стануть звичайною справою, говорить Кріс Ваккаро з Національної служби погоди.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...