Топ Новини

Законопроект "регіоналів" несе величезні ризики та загрозу українській мові, - Литвин

1 вересня 2011 в 11:39
Як повідомляє прес-служба ВР, про це він заявив на прес-конференції в рамках робочої поїздки до Житомирської обл. у четвер, 1 вересня.
mova__miting074-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Спікер Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що законопроект депутатів від Партії регіонів про надання російській мові статусу регіональної на половині території України є конфліктним і несе величезні ризики і загрози для української мови.


Як повідомляє прес-служба ВР, про це він заявив на прес-конференції в рамках робочої поїздки до Житомирської обл. у четвер, 1 вересня.

Зокрема, за словами спікера, зареєстрований в парламенті «регіоналами» закон про мови несе в собі величезні ризики і виклики в багатьох аспектах: не тільки в галузі мовної політики, але і в самій політиці, і у фінансовій сфері країни.

«Далеко не все прорахували ініціатори цього законопроекту», - зазначив В.Литвин. Він вважає, що одним із наслідків прийняття цього «конфліктного» закону може стати необхідність «десяти відсоткам людей переходити на двомовність». Таким чином, вважає В.Литвин, може бути «розірвано» освітній процес.

Разом з тим, повідомляє прес-служба парламенту, В.Литвин зазначив, що вітає необхідність розвитку регіональних мов, але не за рахунок української, «бо те, що пропонується, часто несе загрозу для української мови». «Рішення мовних питань має бути природним процесом», - упевнений він.

В.Литвин також зазначив, що розраховує на активну роботу парламенту наступної сесії: «Я розраховую на те, що будемо виходити на компроміс, буде досягнуто точки згоди, що є необхідною умовою того, як визначати життя країни далі».

«Тим більше що й роботи багато, і питання надзвичайно важливі: це і законопроекти щодо ринку землі, і пенсійна реформа. Це стосується ще низки законопроектів, зокрема, про застосування мов», - зазначив він.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...