З «Фукусіми-1» понад 70% радіаційних викидів потрапило в океан

16 листопада 2011 в 14:49
Близько 80% шкідливих речовин після аварії на АЕС «Фукусіма-1» у результаті Великого східнояпонського землетрусу і цунамі, яке сталося 11 березня, потрапили в океан.

Проаналізувавши дані, зібрані, перш за все, Національним метеорологічним агентством, якому підпорядковується НДІ, розташований в академмістечку Цукуба (префектура Ібаракі), експерти прийшли до висновку, що на територію Японії після вибухів на аварійній АЕС випало не більше 30% радіоактивних ізотопів.

«Атомна станція «Фукусіма-1» розташована на східному узбережжі Японії, а вітри протягом березня і квітня цього року дули переважно із заходу на схід, - повідомив Танака, подаючи колегам і репортерам підсумки дослідження.

«Таким чином, кількість радіоактивних речовин, що випали на сушу, виявилася порівняно невеликою. Значна частина потрапила у Тихий океан, води якого, звичайно, забруднилися», - підсумував він.

Висновки метеорологів підтверджують і дослідження рівня радіації у водах Тихого океану у зазначений період. За словами Танака, під впливом вітрів і дощів туди потрапило не менше 65% ізотопів йоду-131. Аналогічні результати отримані для цезію-134 та цезію-137, йдеться у доповіді.

Раніше повідомлялося, що для полегшення роботи з ліквідації наслідків аварії на японській атомній електростанції «Фукусіма-1» робітники будуть використовувати екзоскелети, які значно підвищують фізичні можливості користувачів.

Нагадаємо, збиток від аварії на АЕС «Фукусіма-1» складе 5,691 трлн єн (близько 74 млрд доларів).

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...