Топ Новини

З біометричним паспортом українці зможуть їздити в Європу без віз

4 жовтня 2012 в 09:02
Безвізовий режим буде поширений виключно на власників біометричних паспортів, а виїзд за старим паспортом залишить процедуру отримання віз.
pasport.jpg
mignews.com.ua

Після виконання Україною плану дій щодо спрощення візового режиму з ЄС безвізовий перетин кордону українцями здійснюватися лише за наявності біометричних паспортів. Про це заявив глава Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

«Отримання біометричного паспорта не є обов'язком громадянина, він може залишити старий паспорт. Але виїзд за старим паспортом залишить процедуру отримання віз. Тобто, безвізовий режим в будь-якому випадку буде поширений виключно на власників біометричних паспортів», - зазначив Волошин.

Відповідно до закону замість нинішніх внутрішніх паспортів буде картка, що містить безконтактний електронний носій.

Оформлення та видача паспорта громадянина України здійснюються розпорядником Єдиного державного демографічного реєстру.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон буде у формі книжечки, правий форзац якої також міститиме безконтактний електронний носій.

Нагадаємо, що закон «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України» (реєстр. № 8507) Рада ухвалила 23 вересня. Він передбачав запровадження біометричних документів, у тому числі внутрішнього і закордонного паспортів, пенсійного посвідчення і водійських прав.

У Мін'юсті з приводу цього законопроекту заявляли, що «безальтернативна технологія виготовлення документів» підсилює монополію концерну ЄДАПС, і виступили проти законопроекту. Адже в разі прийняття, закон дозволив би приватній структурі ЄДАПС у найближчі роки дістати з кишень українців 60 млрд грн.

21 жовтня 2011 року Віктор Янукович ветував закон.

6 вересня 2012 Верховна Рада відмовилася передбачити впровадження біометричних документів, що засвідчують особу і надають право на в'їзд в Україну та виїзд з України.

Читайте також:

Рада на вимогу Януковича відхилила закон про введення біометричних паспортів

У Росії цього року почнуть видавати закордонні паспорти з відбитками пальців

З 2012 року замість паспорта будуть видавати на 10 років «паспортні картки»

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...