Топ Новини

ЮНЕСКО закликало обмежити доступ круїзних суден у Венеціанську лагуну

24 січня 2012 в 12:49
Аварія Costa Concordia посилила побоювання з приводу ризику, який несуть великі круїзні лайнери для об'єктів культурної спадщини.

ЮНЕСКО закликає італійський уряд обмежити доступ великих круїзних суден у зони культурної та екологічної важливості, зокрема, до Венеції та її лагуни, яку відвідують близько 300 великих круїзних лайнерів на рік, повідомляє прес-служба організації.

У листі, надісланому міністрові навколишнього середовища Італії від імені генерального директора Ірини Бокової, заступник генерального директора ЮНЕСКО з питань культури Франческо Бандарін підкреслив, що «ця трагічна випадковість (катастрофа Costa Concordia 13 січня) посилює побоювання з приводу того ризику, який несуть великі круїзні лайнери для об'єктів, включених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (зокрема, для Венеції та її лагуни, а також Басейну Сан-Марко)».

Як наголошується у листі, трафік круїзних лайнерів завдає Венеції особливо серйозної шкоди тому, що структурна цілісність міста досить вразлива. Рух кораблів викликає припливи і відливи води, які, у свою чергу, руйнують фундаменти будівель. Окрім того, прохід круїзних лайнерів сприяє забрудненню навколишнього середовища і видозмінює міський пейзаж, порушуючи пропорції архітектурного ансамблю у центрі міста.

Як повідомлялося раніше, Комітет з охорони спадщини Італії (Italia Nostra) звернувся до ООН з проханням включити Венецію до числа місць на Землі, які зникають, оскільки місто катастрофічно руйнується під натиском масового туризму, природних факторів і державної бездоглядності.

Читайте також

ЮНЕСКО назвала лауреатів премії за пропаганду ідеалів толерантності та ненасильства


Львів можуть виключити зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

ЮНЕСКО поповнило список нематеріальної культурної спадщини людства

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...