Топ Новини

В Україні виявлено вірус африканської чуми свиней

1 серпня 2012 в 08:05
Смерть тварин від цього захворювання зафіксовано у Запорізькій області. Ймовірним джерелом інфекції ветслужби вважають завезення відпочиваючими з Російської Федерації збудника хвороби з харчовими продуктами тваринного походження.
svin.jpg
kavkaz-uzel.ru

Захворювання свиней африканською чумою (АЧС) зареєстровано у Запорізькій області. Про це повідомила Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України.

Як наголошується у повідомленні, смерть тварин від цього захворювання зафіксовано в с. Комишуватка Приморського району Запорізької області у приватному господарстві.

Ймовірним джерелом інфекції ветслужби вважають завезення відпочиваючими з Російської Федерації збудника хвороби з харчовими продуктами тваринного походження.

31 липня в осередку виникнення хвороби введено карантин, перекрита автомобільна дорога, що проходить через населений пункт і забезпечено рух автотранспорту в об'їзд, створена робоча група, яка виїхала до Запорізької області з метою координації дій з ліквідації хвороби та недопущення подальшого розповсюдження збудника АЧС в інші регіони України.

Крім того, ветслужби перерозподілили і доставили деззасоби для здійснення оперативних заходів, погоджено виділення необхідної кількості напалму для спалювання трупів тварин у ході ліквідації спалаху хвороби.

Як наголошується в повідомленні, Держветфітослужба звертає увагу громадян, які утримують свиней, не допускати згодовування тваринам харчових відходів тваринного та невідомого походження, не купувати продукти тваринного походження в місцях стихійної торгівлі, не допускати контакту домашніх тварин з дикими, синантропними тваринами і сторонніми особами.

Африканська чума свиней - вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається при прямому контакті хворих та здорових тварин через продукти зі свинини, кліщі і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від АЧС не існує.

Читайте також:

Держветслужба: Російське м'ясо небезпечне для України

На Кубані - спалах африканської свинячої чуми


 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...