В Ісландії може статися виверження століття

2 грудня 2011 в 17:52
У сотнях метрів під поверхнею одного з найбільших льодовиків Ісландії з'явилися ознаки неминучого виверження вулкана, яке може стати найпотужнішим у країні за останнє століття.

 Вулкан Катла, кратер якого має в діаметрі 10 км, може викликати катастрофічну повінь, тому що під дією високої температури плавиться льодовик, що його покриває, і сотні тисяч кубометрів води стікають в Атлантичний океан, змиваючи все на своєму шляху.

"Сейсмічна активність останнім часом дуже висока, - говорить експерт National Geographic по Ісландії Форд Кочран. - Тільки за останній місяць у кратері Катла було зафіксовано більше 500 дрібних поштовхів, що свідчить про рух магми. А це означає, що виверження може бути неминучим" .
 
Вчені ведуть спостереження за вулканом з 9 липня, коли стався перший слабкий поштовх, який вказує на міні-виверження.
 
Навіть це невелике виверження призвело до сильної повені: на основній автодорозі країни змило міст, що зв'язував цей регіон з рештою острову.
 
Вчені вважають, що у вулкана Катла почався новий період активності (вже четвертий за останні 50 років), і він цілком може закінчиться великим виверженням.
За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...