Топ Новини

УПЦ МП хоче ввести у школах православну освіту і відкрити університет Св.Володимира

25 жовтня 2011 в 11:38
Українська православна церква Московського патріархату ініціює введення православних освітніх проектів у загальноосвітніх навчальних закладах України та заснування у Києві Українського православного університету імені Святого Володимира.
religion_religiya_cerkov_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це повідомив голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Георгій Коваленко.

За його словами, з цією метою УПЦ МП ініціює внесення змін до Конституції і закону «Про освіту», а також має намір внести поправки до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» та кількох інших законодавчих актів, «пов'язаних із життям релігійних організацій і товариств».

«Конституція України дає можливість вільно сповідувати свою віру, поширювати про неї знання», - підкреслив Г.Коваленко. Разом з тим він додав, що церква досі не має можливості відкривати навчальні заклади. На думку Г.Коваленка, розмежування церкви з державою і школами, прописане у Конституції, трактується невірно.

«Ми намагаємося не змінити Конституцію, а привернути увагу. Частина про відділення школи від держави досі трактується у радянсько-атеїстичному сенсі, коли це повна заборона церкви мати власні ВНЗ, школи, повноцінно спільно працювати з державою над вихованням освіченої людини», - зазначив Г.Коваленко.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...