Українцям буде складніше знайти роботу в Польщі

18 серпня 2011 в 05:32
Польська влада посилила відповідальність роботодавців, які беруть на роботу іноземців за спрощеною системою працевлаштування, перевагами якої найчастіше користуються громадяни України.
rabota_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

У Польщі тепер роботодавці для оформлення заявки на роботу іноземця зобов'язані надавати додаткову інформацію та підтвердити знання законів, що регулюють ці трудові відносини.

За даними прес-служби польського Міністерства праці та соціальної політики, роботодавець, крім раніше обов'язкових: виду роботи, місця і часу виконання, - повинен вказувати в заявці розмір зарплати й тип угоди на роботу.

Роботодавець, який захоче взяти на роботу іноземця, також повинен в заявці чітко написати, що не зміг знайти працівників на цю вакансію в Польщі.

Окрім самої заявки на роботу, роботодавець зобов'язаний підписати так зване роз'яснення порядку спрощеного працевлаштування, де вказують, що нелегальне працевлаштування карається штрафом у розмірі більше 3 тис. доларів, а оформлення фіктивної заявки ув'язненням до 8 років.

Нове розпорядження польського Мінпраці, що вступило в силу наприкінці липня, уточнює, що працевлаштування іноземця можливе лише з дня підписання угоди на роботу та не може тривати довше шести місяців протягом року.

Це правило також стосується іноземців, які мають дозвіл на легальне перебування в Польщі, оформлений у межах іншої роботи, і які раніше могли, завдяки цьому, працювати довше півроку.

«Прийнято правило, що спрощене працевлаштування має стосуватися тільки тимчасового праці», - зазначила прес-служба міністерства.

Нагадаємо: Польща з липня 2007 року дозволила громадянам України, РФ та Білорусі працювати в Польщі без офіційного дозволу, а тільки за зареєстрованою заявкою роботодавця, протягом шести місяців на рік. Можливість спрощеного працевлаштування впроваджено в формі експерименту до 2010 року, але минулого року Польща продовжила експеримент ще й на поточний рік і залучила до нього громадян Молдови та Грузії.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...