Українці починають готуватися до старості вже в 40 років

5 жовтня 2012 в 08:39
Більшість населення України зустрічає середній вік вже років у 40. На думку фахівців, низький рівень життя, його тривалість і національний дохід є причиною того, що українці стають старшими так рано.
pensia_ludi_socium.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

З настанням середнього віку українці вже починають готуватися до старості, тоді як за кордоном життя тільки починається. Більшість населення України зустрічає середній вік вже років у 40.

У Великобританії з молодістю люди згодні попрощатися лише в 55 років, середній вік у них починається набагато пізніше, ніж в інших країнах. За результатами досліджень освітнього сайту, у Великобританії про середній вік тільки починають замислюватися в 55 років, а в Греції, наприклад, - у 52.

Геронтолог Микола Ахаладзе розповідає: "У нас таких умов немає. Немає впевненості в майбутньому, яка є на Заході". Фахівець стверджує, що низький рівень життя, його тривалість і національний дохід - ось через що українці стають старшими так рано". Ахаладзе пояснює, що вся тривалість людського життя ділиться на періоди: молодий, середній вік, похилий, старечий тощо - вже чекає ранг довгожителя. Так от, для всіх закономірним є бажання якомога довше залишатися молодими. Тільки не для українців - вони готові зустріти старість зовсім рано.

"Думки про те, що старість не за горами, що скоро хвороби, що скоро бідність, надзвичайно страшні, тому що вони мають тенденцію збуватися", - розповіла психолог Нігора Хазратова.

За словами психологів, найбільше боятися варто не середнього віку, а його кризи. Починаючи приблизно з 35 років чоловіки і жінки можуть виявитися на роздоріжжі. "Це момент підбиття перших підсумків - що є, що зроблено, що є в родині, що в професійному плані, і що робити далі", - пояснює Хазратова.

Психологи запевняють, що не варто панікувати. А кризу будь-якого віку сприймати як новий етап життя. І щоб вийти з непростого становища, радять в цей час знайти нову мету в житті, нове заняття чи хобі.

Читайте також:

Кожен десятий українець не доживає до 35 років


П'яту частину населення України становлять люди у віці 60 років і старше

Регіонали заявляють, що через 50 років в Україні залишиться 8-12 млн. жителів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...