Топ Новини

Українські курці оскаржать тотальну заборону на паління в суді

24 травня 2012 в 12:22
Курці впевнені, що Рада автоматично зробила третину населення України порушниками закону і збираються за прикладом Німеччини і Нідерландів повернути місця для паління в судовому порядку.
kurenie_sigareti_DSC3772.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Громадська ініціатива «Права курців» в судовому порядку домагатиметься скасування закону, який вводить тотальну заборону на паління.

Як відомо у четвер, 24 травня, Верховна Рада прийняла закон, який повністю забороняє паління в громадських місцях. За нього проголосували 368 депутатів.

«Сьогодні Верховна Рада автоматично зробила третину населення України порушниками закону. Нам не створили спеціальних місць для паління, однак ввели захмарні штрафи», - заявив координатор організації Юрій Палійчук.

При цьому він нагадав - громадська ініціатива «Права курців» неодноразово попереджала народних депутатів, що прийняття цього закону тільки посилить адміністративний тиск на курців і на бізнес. «Їм вже мало наших акцизів, вони хочуть закривати бюджетні дірки ще й штрафами», - підкреслив він.

Читайте: Рада заборонила куріння практично скрізь

На переконання Палійчука, прийнятий закон працювати не буде і кількість курців від цього не зменшиться. «Ми вивчали європейський досвід, яким маніпулюють антитютюнові активісти і автори законопроекту. В Іспанії після заборони кількість курців зросла до 30% населення. В Ірландії - та ж ситуація, а в Греції аналогічний закон не виконують», - зазначив громадський активіст.

«Ми підемо тим шляхом, що і наші зарубіжні колеги. У Німеччині та Нідерландах їм вдалося повернути місця для паління в судовому порядку. Якщо наші аргументи не почули у Верховній Раді - ми викладемо їх у суді», - підсумував Палійчук.

Читайте також:

Українські курці  вимагають облаштувати місця для куріння на Євро-2012

Курці вимагають облаштувати місця для куріння в потягах і літаках

Курці боротимуться з повною забороною куріння в громадських місцях

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...