Україна посідає п'яте місце за кількістю поданих справ до Євросуду з прав людини

12 жовтня 2012 в 05:28
За кількістю скарг, що знаходяться на розгляді в Європейському суді з прав людини, Україна посідає п'яте місце в Європі.
espch.jpg
monavista.ru

В Європейському суді з прав людини перебувають 10 400 скарг на Україну або 7,5% від їхньої загальної кількості. Про це повідомив в ефірі 5 каналу урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький.

Представник уряду визнає, що основною причиною дуже великої кількості скарг є надмірна тривалість виконання судових рішень та надмірна тривалість судових розглядів у національних судах.

«Україна є однією з найбільших країн в Європі з великою кількістю населення, що саме по собі впливає на велику кількість звернень наших громадян до Європейського суду. Але, однозначно, основною причиною великої кількості звернень є існування значної кількості системних проблем, тому що 90% скарг проти України до Європейського суду - вони є однотипними. Вони стосуються надмірної тривалості виконання рішення національних судів, вони стосуються надмірної тривалості судового розгляду», - сказав Кульчицький.

«За станом на кінець вересня, згідно зі статистикою Європейського суду, на першому місці за кількістю звернень - Росія, на другому - Туреччина, на третьому - Італія, четвертою йде Румунія, і ми п'яті. Проти України зараз на розгляді перебуває 10 400 скарг, що становить 7,5% від загальної кількості скарг поданих до Європейського суду», - резюмує Кульчицький.

Нагадаємо, ЄСПЛ 28 серпня, приступив до розгляду скарги Тимошенко, яка звинувачує Україну за чотирма статтями Європейської конвенції прав людини та основних свобод.

У заяві Тимошенко в ЄСПЛ згадуються порушення декількох базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, це стаття 3, яка говорить про тортури щодо неї. Також йдеться про статтю 5 (незаконний арешт) і про статтю 6, яка забезпечує право всіх громадян на справедливий суд.

У заяві також згадується про порушення статті 18 Європейської конвенції, яка говорить, що всі обмеження застосовуються тільки з тими цілями, з якими вони встановлені. Зверненням до цієї статті захист екс-прем'єра намагається довести те, що переслідування Тимошенко в Україні носить виключно політичний характер.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-му році.

Читайте також:

Суддю від України у Європейському суді, яка бере участь у справі Тимошенко, замінили

У Європі затягується розгляд скарг Тимошенко і Луценка

Уряд оскаржив рішення Європейського суду в справі Луценка

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...