Топ Новини

Україна отримає від НАТО 25 млн євро на утилізацію легкого зброї

12 квітня 2012 в 16:51
Планується утилізувати 76 тис. тонн боєприпасів (в т.ч. 3 млн одиниць протипіхотних мін) і 366 тис. одиниць легкої стрілецької зброї, непридатних до подальшого використання і небезпечних для зберігання.
armiya_orujie_oruzhie__266_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Підписання рамкової тристоронньої угоди між Агентством НАТО з технічного обслуговування і постачання (NAMSA), Міністерством оборони України та українськими компаніями-виконавцями робіт з утилізації боєприпасів і легкого озброєння, стрілецької зброї (ЛВСО) в рамках реалізації другого етапу відповідного проекту планується 18 квітня у Києві, повідомили в місії України при НАТО.

У рамках другого етапу планується утилізувати 76 тис. тонн боєприпасів (в т.ч. 3 млн одиниць протипіхотних мін) і 366 тис. одиниць легкої стрілецької зброї, непридатних до подальшого використання і небезпечних для зберігання.

Орієнтовна вартість робіт складе 25 млн євро. Термін виконання 3-4 роки. Роботи будуть проводитися в селі Гречани Хмельницької області, де розташовані потужності з утилізації боєприпасів, та м. Кам'янець-Подільський, де розташовані потужності з утилізації стрілецької зброї.

Офіс NAMSA в Україні планує запросити на церемонію підписання угоди військових аташе країн-членів НАТО, акредитованих в Україні.

Утилізацію протипіхотних мін типу ПФМ-1 у рамках проекту планується розпочати після надходження від ЄС коштів у другій половині поточного року. З цього приводу ведуться відповідні переговори NAMSA з ЄС.

Нагадаємо, 3 лютого цього року президент Віктор Янукович підписав закон «Про ратифікацію Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування щодо утилізації легкої стрілецької зброї, звичайних боєприпасів і протипіхотних мін типу ПФМ-1.

Зазначена угода була підписана 21 вересня 2011 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Читайте також:

Навесні до армії підуть 21,4 тис. осіб

Міністр оборони пообіцяв контрактну армію до 2017 року

Депутати підтримали ініціативу Януковича скоротити армію

Україна пообіцяла Росії не вступати в НАТО

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...