Топ Новини

Україна не заборонятиме ввезення овочів з Європи

3 червня 2011 в 06:44
Україна не буде вводити повну заборону на імпорт овочів з ЄС, хоча проконтролювати всі наявні потоки імпорту на патогенну кишкову бактерію складно. Про це заявив голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк.

За його словами, гендиректорат Єврокомісії з охорони здоров'я і захисту прав споживачів САНКО офіційно поінформував Україну, що поширення кишкової інфекції в Європі не пов'язано з огірками, оскільки штам кишкової палички на овочах і штам, від якого помирають люди в Німеччині, відрізняються між собою.

«Абсолютно забороняти не будемо. Уявіть, їде машина, і в ній 20 найменувань овочів, зокрема й огірки. Це ж треба все виймати, перевіряти. Це складно. Але ми просили посилити контроль за ввезенням овочів», - сказав І.Бісюк.

Він також підкреслив, що додаткові перевірки на кишкову інфекцію на кордонах будуть застосовувати до всіх видів харчової продукції та фабрикатів, додавши, що значна частина продукції буде проходити через розширений контроль, особливо з територій, де зафіксовано захворювання людей.

За його словами, черг на кордонах через додаткові перевірки не буде, оскільки імпортерам дозволяють переміщати вантажі до пунктів призначення, проте, до цього їх письмово зобов'язують утилізувати продукцію, зараження якої, можливо, виявлять інспектори після дослідження у лабораторії.

У той же час, самі імпортери прогнозують, що додаткові витрати, пов'язані з перевірками, призведуть до подорожчання овочів і фруктів в Україні.

Раніше повідомлялося, що Україна посилить контроль на кордоні на ввезення овочів з Європейського Союзу. Росія ж заборонила імпорт на овочеву продукцію з Європи.

31 травня міністр охорони здоров'я в уряді Гамбурга Корнелія Прюфер-Штрокс заявила, що іспанські огірки не є джерелом гострої кишкової інфекції, від якої у Німеччині вже померли 14 людей.

30 травня Росспоживнагляд заборонив ввозити до Росії овочі з Німеччини та Іспанії, а з 2 червня заборону було поширено на всі країни ЄС.
 

Раніше іспанська продукція вважалася винуватцем зараження, яке вразило 1,2 тис. німців. Тепер джерело зараження необхідно шукати заново
 

В Україні інфекції поки виявлено не було.

2 червня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна посилила контроль на кордоні за ввезенням овочів з країн Європейського Союзу.

Зараз за сприяння ВООЗ проводиться інтенсивне розслідування з метою встановлення джерела спалаху, яке досі не визначено.

ВООЗ, у відповідності до вимог Міжнародних медико-санітарних правил, безперервно інформує держави-члени про останні події та надає технічні рекомендації з подальшого розслідування спалаху небезпечного захворювання.

Раніше повідомлялося, що різновид кишкової палички, що викликала спалах захворювання в Західній Європі, є новим, раніше невідомим науці штамом

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...