Україна не видасть Північній Кореї шпигунів, які крали ракетні технології

16 липня 2012 в 08:03
Розвідники активно «полювали» за таємними документами, що мають стосунок до створення ракет. Дніпропетровський суд засудив шпигунів КНДР до 8 років в'язниці.
70.jpg
segodnya.ua

Північнокорейські розвідники Рю Сонгчель і Лі Тхекіль, засуджені за шпигунство проти України, будуть відбувати покарання у нашій країні.

Червоногвардійський райсуд Дніпропетровська засудив їх до 8 років ув'язнення - і вирок набув чинності.

«Скарг на вирок від підсудних, які визнали свою провину, та їхніх адвокатів не надходило», - розповіло виданню «Сегодня» джерело у ГПУ.

Очікувалося, що офіційна влада і спецслужби Північної Кореї будуть клопотати про видачу своїх громадян.

- Двох шпигунів КНДР в Україні посадили на вісім років

«Проте реакція Пхеньяна була пасивною, мовляв, провалилися - це їхні проблеми. Втім, вдома міра покарання могла бути набагато жорсткішою, аж до смертної кари, яка є в кримінальному законодавстві цієї країни», - сказало джерело.

Розвідники працювали під прикриттям торгового представництва Північної Кореї у Мінську. Вони потрапили в поле зору контррозвідки СБУ після спроб через інтернет встановити контакт з підприємством, пов'язаним з ракетним КБ «Південне».

Приїхавши потягом до Дніпропетровська, Сонгчель і Тхекіль розгорнули активне «полювання» за секретними документами з проектування твердопаливних і рідинних двигунів, систем постачання палива, відділення ступенів ракет, відповідними комп'ютерними програмами, іншою специфічною інформацією, що становить державну таємницю.

Вони намагалися завербувати громадян України, обіцяючи винагороду, однак ті на провокації не піддалися і заявили в СБУ. Вистежили шпигунів у непримітному гаражі провулка Листяний Дніпропетровська.

Використовуючи портативні фотоапарати, обидва захоплено перезнімали дисертації закритої тематики і наукові роботи з грифом «Таємно». До моменту затримання було зроблено близько 200 копій - разом з апаратурою, цифровими носіями, готівковою валютою вони стали незаперечними доказами.

Держексперт - глава космічного агентства Юрій Алексєєв констатує, що ці відомості становлять держтаємницю, а їхній витік заподіяв би чималої шкоди безпеці України в сфері науки, техніки, економіки. Ракетно-космічні технології, ставши надбанням Пхеньяна, зміцнили і просунули б його позиції в силовому протиборстві з Південною Кореєю і США.

Читайте також:

СБУ назвала головні загрози національній безпеці України

СБУ підозрює академіка НАН України у шпигунстві

Шпигуноманія, наші дні

Турецькі бджолярі звинуватили перелітних птахів у шпигунстві на Ізраїль

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...