Учасник акції біля АП: Мітингувальникам платять до 150 грн на добу

6 липня 2012 в 04:21
Погодинна оплата учасникам мітингу складає близько 15 грн, але розраховуються лише за умови, що людина знаходиться біля АП і вночі.
840195_3.jpg
podrobnosti.ua

Людям, які мітингують біля адміністрації президента на підтримку мовного закону, платять по 120-150 грн на добу, повідомив один з учасників акції.

За його словами, погодинна оплата учасникам мітингу складає близько 15 грн, але гроші дають тільки за умови, що людина знаходиться біля АП і вночі.

При цьому перевага віддається молодим, фізично підготовленим людям, оскільки організатори не виключають фізичного протистояння.

За його словами, організатори мітингу пояснили, що не хочуть допустити, щоб місце під адміністрацією президента зайняли захисники української мови.

Сьогодні безпосередньо перед адміністрацією президента проходив мітинг на підтримку мовного закону, в якому брали участь кілька сотень людей, переважно молодих людей і пенсіонерів. Вони почали свою акцію вчора і знаходилися біля АП всю ніч.

Вранці АП пікетували представники громадських організацій, які виступили проти розколу України, а також передали звернення, в якому вимагають від президента не підписувати мовний закон.

Учасників обох акцій відділяв посилений міліцейський кордон.

Нагадаємо, Рада 3 липня прийняла в цілому скандальний закон, який розширює права російської мови в Україні.

Документ встановлює, що державною мовою є українська мова, але дозволяє використання регіональних мов і мов меншин, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10 і більше відсотків від чисельності населення.

Опозиціонери, низка експертів і громадських активістів переконані, що цей законопроект розширює сферу офіційного застосування російської мови, практично прирівнюючи її до державної.

На знак протесту п'ять опозиційних депутатів оголосили голодування проти прийнятого парламентом закону.

Також 3 липня у Києві біля Українського дому відбулася масова бійка працівників спецпідрозділу «Беркут» з учасниками акції на захист української мови. Акція продовжилася і 4 і 5 липня.

Читайте також:

Опозиція заперечує право половини населення говорити рідною мовою, — Азаров

Литвин підпише мовний закон, якщо при його прийнятті були дотримані всі норми Регламенту

Опозиція буде продовжувати акцію протесту, поки не будуть виконані її вимоги

Янукович відправить закон про мови на експертизу

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...