Топ Новини

У ПР запропонували підняти ціни на мобільний зв'язок на 7%

12 грудня 2011 в 08:19
Член парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Олег Царьов (Партія регіонів) зареєстрував у п'ятницю законопроект N9577, що пропонує розширити список платників збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
mobile_mob__telefon_5.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Окрім збору до Пенсійного фонду (ПФУ) у розмірі 7,5%, який зараз платять споживачі за надані їм послуги, ще 7% планується стягувати з самих операторів мобільного зв'язку.

"Цей платіж допоможе скоротити дефіцит Пенсійного фонду", - заявив він газеті «КоммерсантЪ-Украина», не уточнивши економічного ефекту для бюджету ПФУ від збільшення податкового навантаження.

Інший депутат від Партії регіонів, заступник голови парламентського комітету з питань транспорту і зв'язку Юрій Мороко вважає, що скорочувати дефіцит Пенсійного фонду потрібно, але не за рахунок телекомунікаційної галузі, яка протягом 5-10 років знижувала тарифи на мобільні послуги. "Ставлення до ініціативи негативне. Навіть існуючі 7,5% сприймаються як одіозні, адже понад 10 років тому вони вводилися як податок на розкіш, і при цьому продовжують діяти", - вважає він.

Прийняття нового закону, за оцінкою учасників ринку, призведе до зростання тарифів, оскільки податкове навантаження на споживачів буде збільшено вдвічі.

"Це прихований податок на абонентів. Ми будемо змушені підвищити тарифи, оскільки бізнес не може бути збитковим. У нас під час кризи і так знизилася рентабельність - зараз вона не більше 10%", - зазначив директор з корпоративного управління і контролю "МТС- Україна" Олег Проживальський.

За даними Державної служби статистики, у січні-жовтні 2011 року за діючою ставкою у 7,5% Пенсійний фонд отримав 2 млрд грн.

Представники компаній іронізують, що збільшувати податкове навантаження можна аж до закриття бізнесу. Чергова спроба підвищення відрахувань особливо актуальна на тлі створення Фонду універсальних послуг, в який оператори повинні будуть перераховувати 3% від вартості своїх послуг.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...