У ДонНУ незгодні залишилися без зарплати, а в "торжество розуму" вже ніхто не вірить, - профспілка

15 травня 2012 в 12:12
Спроби вирішити конфлікт між адміністрацією ДонНУ і профспілкою поки що виявилися безрезультатними.
70.jpg
ukrgazeta.com

Працівники Донецького національного університету залишилися без зарплати. Керівництво вишу намагалося примусово перевести зарплатні картки співробітників в інший банк. Тим, хто не погодився виконати усну вказівку адміністрації, просто припинили платити гроші.

Про це кореспондентові ZN.UA повідомила голова Донецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Ася Горшкова.

"Місяць тому невідомо ким і як - ніякого офіційного наказу не було - прийнято рішення, що усі отримуватимуть стипендії і зарплати в "Укрсоцбанку", про що колектив сповістили усно. Деякі працівники з цим не погодилися, і вже місяць не отримують зарплату", - розповіла Горшкова.

За її словами, профспілка розцінила цей інцидент як порушення закону про оплату праці і допомогла колективу ДонНУ підготувати звернення в прокуратуру.

Крім того, обком профспілки в судах довів незаконність скорочення співробітників вишу. "Три людини із звільнених минулого року були відновлені судом. Це означає, що ми були праві, що було порушення закону. Щодо працівників їдальні трудовий арбітраж також визнав звільнення незаконним. Люди були відновлені. Два викладачі міжнародного факультету звернулися до суду, але процес ще йде", - відзначила Горшкова.

Глава обкому додала, що декілька її спроб вирішити конфлікт між адміністрацією Донну і профкомом університету виявилися безрезультатними. "У мене була зустріч з в.о. ректора (Петром Єгоровим, - ред.). Я пояснювала йому, що таке профспілка. Нагадала про те, що нас пов'язує галузева угода, укладена між нашою профспілкою і Міністерством (МОНМСУ - ред.). Мені здалося, що мене зрозуміли. Але потім виявилось, що я помилялася. Хоча я довго сподівалася, що восторжествує розум", - повідомила вона.

Тепер розбиратися в тому, що відбувається, доведеться Центральному комітету профспілки працівників освіти і науки. "Існує явне втручання адміністрації у справи профспілки. Пленум обкому профспілки прийняв рішення звернутися до ЦК з тим, щоб припинити порушення закону про профспілки в ДонНУ", - резюмувала Ася Горшкова.

Нагадаємо, 10 грудня 2010 року конференція трудового колективу ДонНУ обрала претендентом на посаду ректора Юрія Лисенка, який переміг на виборах протеже МОН, в.о. ректора Петра Єгорова.

Однак правомірність призначення нового ректора оскаржив у суді викладач Київського національного університету МВС Олександр Користін, який заявив, що теж подавав документи на участь у конкурсі на цю посаду, але не був включений до списку претендентів.

Окрім того, на дружину Ю.Лисенка - проректора ДонНУ Тетяну Лев — було порушено кримінальну справу за звинуваченням у розкраданні коштів. Сама Тетяна була побита невідомими у під'їзді свого будинку. Ю.Лисенко в інтерв'ю ZN.UA заявив, що вважає всі ці події тиском на нього і його сім'ю з метою змусити його відмовитися від посади.

Пізніше Ю.Лисенко добровільно відмовився від посади ректора. У даний час університетом керує в.о. ректора Петро Єгоров.

Окрім того, 18 листопада 2011 року профспілка університету вимагала від МОНМС розірвати контракт з Єгоровим, оскільки той, на думку профкому, порушив КЗпП, незаконно звільнивши всіх викладачів міжнародного факультету.

Читайте також:

 

 

Скандал у ДонНУ набирає обертів. Голову профспілки вишу звинуватили у наклепі

Слідом за міліцією до Донецького університету з'явилася прокуратура

Міліція шукає у ДонНУ «фальсифікаторів» вимог про відставку в.о. ректора

Донецька професура поплатилася за громадянську позицію — у ДонНУ гряде скорочення викладачів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...