Топ Новини

У день Тетяни українські студенти дивляться у майбутнє крізь «рожеві окуляри»

25 січня 2012 в 11:38
Більшість українських студентів задоволені своїм життям і з оптимізмом дивляться в майбутнє. Соціологи відзначають, що молоді завжди властиві завищені очікування.
studenti_abiturienti_ucheba_priymalna_komissiya_KNU_devushki_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Більше половини українських студентів (54,9%) задоволені перспективами в особистому житті. При цьому кожен четвертий респондент (26,6%) своїми перспективами в особистому житті не задоволений. Майже кожному п'ятому опитаному (18,5%) важко відповісти на дане питання.

Про це свідчать результати дослідження «Сучасне студентство України», проведеного Інститутом Горшеніна напередодні Дня студента (Дня Тетяни), який відзначається 25 січня.

Коментуючи результати дослідження, експерт Інституту Горшеніна Марина Ткаченко зазначила: «Судячи з результатів опитування, студенти України - щасливі люди. Вони явно демонструють почуття перспективи і позитивні очікування. «Формула успіху» українського студента виглядає досить прагматично - у першій трійці самореалізація (65,4%), достаток (50,3%) та кар'єра (48,9%). Саме такі цілі ставить собі більшість молодих людей, які зараз здобувають вищу освіту. Всіляка «лірика» - любов, дружба, незалежність, свобода - на другому плані, а останнє місце у шкалі критеріїв успіху займає хороший шлюб (25,1%)», - сказала вона.

При цьому вона зазначила, що молоді властиві завищені очікування. «Все життя попереду, і саме усвідомлення цього факту дозволяє їм бачити в цьому переважно світлі сторони. Реальність не бачиться їм непривабливою, і тим більше - безнадійною», - сказала М.Ткаченко.

Половину українських студентів (52,7%) влаштовують перспективи у власній роботі, кар'єрі. При цьому третину молодих людей (34,8%) кар'єрні перспективи не влаштовують. Вагалися з відповіддю на дане питання 12,5% респондентів.

Більше половини студентів України (54,3%) задоволені своїм матеріальним становищем. При цьому 37,2% молодих людей висловили невдоволення власним матеріальним становищем. Не змогли відповісти на це питання 8,5% опитаних.

Інститут Горшеніна провів соціологічне дослідження на тему «Сучасне студентство України» з 9 по 20 січня 2012 року. Опитано 1200 студентів вищих навчальних закладів у містах-мільйонниках: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі та Львові. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-2,9%.

Методи дослідження не повідомляються, проте зазвичай Інститут Горшеніна проводить телефонні опитування.

Читайте також

Слідом за батьками Україну залишають діти заробітчан

Половина українців боїться вийти ввечері з дому

Лише кожен шостий українець відчуває щастя від роботи

В Україні кількість задоволених життям людей - удвічі менша, ніж у Європі

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...