Топ Новини

У Білорусі ввели «комендантську годину для підлітків»

5 вересня 2012 в 11:39
У Білорусі з 5 вересня почала діяти комендантська година для підлітків. Особам, які не досягли 16 років, забороняється перебувати на вулиці з 23.00 до 6.00 без супроводу дорослих.
629731_3.jpg
podrobnosti.ua

З 5 вересня в Білорусі почала діяти так звана «комендантська година для підлітків». Спеціальною постановою Ради міністрів особам, які не досягли 16 років, забороняється перебувати на вулиці з 23.00 до 6.00 без супроводу дорослих.

«Дитина може перебувати поза домом в пізній час, але з повнолітніми (батьками, дорослими братами або сестрами, знайомими). Головне, щоб батьки знали, де і з ким перебувають їхні діти», - повідомили у МВС Білорусі. У міліції впевнені, що цей захід «допоможе захистити дітей від злочинних посягань та зменшити число неповнолітніх, залучених до скоєння злочинів, оскільки підлітки в цьому віці найбільш схильні до поганого впливу».

При цьому, однак, самих дітей, які опинилися у невизначену годину на вулиці, карати ніхто не буде. Правопорушниками в цьому випадку будуть вважатися їхні батьки, і саме у відношенні них будуть складатися протоколи.

Співробітник міліції, який затримав підлітка на нічній вулиці, буде кваліфікуватися тільки як супроводжуючий малолітнього.

«При зустрічі неповнолітнього в пізній час на вулиці співробітник органів внутрішніх справ з'ясує його особу і вік. Батькам подзвонять, дізнаються причину, з якої дитина виявилась сама. Батьки зможуть приїхати протягом трьох годин. В іншому випадку (наприклад, місцезнаходження батьків не встановили, вони перебувають у стані сп'яніння тощо) дитину доставлять в соціально-педагогічний притулок», - розповіли у МВС.

Як стало відомо, забрати дитину з міліції може за дорученням батьків будь-який дорослий, але спершу міліціонер буде телефонувати батькам і з'ясовувати можливість приїхати за дитиною.

«Якщо отримаємо усний дозвіл на передачу неповнолітнього, скажімо, двоюрідній сестрі або будь-якому іншому дорослому, то при пред'явленні ними паспорта дитина відправиться додому», - пояснили в міністерстві.

«Зупинити малолітніх може будь-який співробітник міліції. Повальної перевірки всіх тих, хто молодо виглядає, не буде, хіба що у міліціонерів виникнуть підозри щодо віку конкретної людини. Припустимо, інтуїція не підвела: підліткові немає 16-ти, але з ним - повнолітні друзі. У цьому випадку міліціонер зв'яжеться з батьками і уточнить: чи знають вони, де і з ким блукає їхній нащадок», - розповідають в міліції.

Дорослим, відповідальним за перебування дитини без нагляду у пізню годину, загрожує або попередження, або штраф до двох базових величин (близько ). За повторне порушення протягом року - від двох до п'яти базових величин. Складати адміністративні протоколи будуть співробітники міліції. Розгляд справ щодо таких правопорушень - компетенція комісій у справах неповнолітніх.

Читайте також:

У Кіровограді ввели комендантську годину для неповнолітніх


В Україні з'явиться міліція для дітей

Сімферопольський суд не дозволив дітям гуляти після 10 вечора


У Львові хочуть ввести комендантську годину

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...