Центр у Пущі-Водиці, який мав намір допомагати чорнобильцям, раптово виселили

30 листопада 2011 в 15:25
Координаційний аналітичний центр «Екологія і здоров'я» виселили з приміщення Центру реабілітації осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що в Пущі-Водиці під Києвом.
bandazhevskiy.jpg
naviny.by

 

Як повідомив в інтерв'ю ZN.UA голова правління Координаційного аналітичного центру «Екологія і здоров'я», професор Юрій Бандажевський, у вересні йому «несподівано запропонували звільнити приміщення Центру реабілітації в Пущі-Водиці».
 
За словами професора, це сталося після того, як Центр заявив про намір супроводжувати проект DEVKO, покликаний об'єднати і скоординувати зусилля міжнародного співтовариства з розробки заходів безпечного проживання в умовах постійного впливу радіації в одному з найбільш постраждалих районів України з подальшим поширенням отриманого досвіду на інші радіоактивно забруднені території.
 
Центр «Екологія і здоров'я» розмістився в Пущі-Водиці на базі Центру реабілітації осіб, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи (після того, як звідти пішов Центр радіаційної медицини).
 
Відповідаючи на питання про те, хто виселив Центр, Ю. Бандажевський розповів: «Керівництво Академії медичних наук і Центру радіаційної медицини. До речі, одним із пунктів проекту передбачається відновлення Центру реабілітації потерпілих від Чорнобильської катастрофи, ми багато зробили для залучення туди експертів, український уряд навіть виділив кошти, щоб почати нинішнього року роботу, до якої потім підключиться Європа».
 
Водночас професор додав, що, «навчившись передбачливості», в минулому році він зареєстрував ще одну адресу цієї організації на базі райлікарні в Іванкові. «В останніх числах вересня, вже після виселення нашого центру, відбулася зустріч у Брюсселі з питань обговорення проекту. Все пройшло добре. Плани наших недоброзичливців виставити нас перед усією Європою «бездомною» (і безадресною) організацією провалилися. Тобто всю цю метушню затіяно для того, щоб дискредитувати нас і нашу громадську організацію перед європейським співтовариством», - розповів Ю. Бандажевський.
 
На його переконання, рішення про виселення Центру було прийнято з метою не дати можливість здійснити масштабний проект.
 
Фінансування проекту вцілому передбачає вкладення близько 30 млн євро. «Про­ект спочатку підтримували представники влади, але коли дійшло до підписання, все заглухло. Мені сказали, що деякі міністри не погодилися поставити свої підписи, мовляв, були прецеденти раніше, гроші зникли... Наша громадська організація взагалі не має стосунку до фінансових питань. Ми тільки ініціювали проект і маємо намір здійс­нювати контроль за його реалізацією», - пояснив учений. Таким чином, за його словами, всі кошти будуть під контролем громадськості.
 
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Лідії Суржик з Юрієм Бандажевський.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...