Центр Разумкова: Вперше з 2004 року люди стали боятися брати участь у соцопитуваннях

2 березня 2012 в 12:33
В одному з сіл у Дніпропетровській області люди навідріз відмовилися розмовляти з соціологами з Києва і розповідати їм свою думку з приводу намірів влади дозволити продаж с/г земель.
socopros_podpisi_vybori_vibory_11.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Експерти Центру Разумкова вдруге за весь час роботи центру і вперше з часів виборів президента в 2004 році не змогли провести соцопитування: люди побоялися розкривати соціологам свою думку, навіть на умовах повної анонімності.

Про це повідомила ZN.UA директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна, коментуючи результати соцопитування про ставлення українців до введення в Україні вільного ринку землі.

«За 12 років роботи соціологічної служби центру таке сталося вдруге. В одному із сіл Дніпропетровської області, вибраних за необхідними параметрами, ми не змогли провести фокус-групу. Власники земельних паїв категорично відмовилися говорити про землю з якимись людьми з Києва. Попри наявність у тих посвідчень і запевнень, що вони — представники громадської організації, що розмова буде абсолютно анонімною — у тому плані, що ніхто, ніде й ніколи не опублікує їхніх імен і сказаного кожним із зазначенням його персональних даних. Інакше кажучи, люди побоялися говорити», - пише вона.

За словами експерта, вперше соціологи зіткнулися з чимось подібним у період президентської кампанії-2004. «Але тоді хоч зрозуміло було: на Сході боялися говорити ті, хто лаштувався голосувати за Ющенка, на Заході — за Януковича», - дивується директор соціальних програм Центру Разумкова.

Нагадаємо, що з 1 січня поточного року в Україні передбачалося введення вільного ринку сільськогосподарських земель. 9 грудня 2011 Верховна Рада поспіхом ухвалила в першому читанні законопроект «Про ринок земель», проте згодом таки продовжила мораторій на купівлю-продаж зазначених земель до 1 січня 2013 року.

Результати соцопитування і перипетії його проведення читайте в статті Людмили Шангіної "Про землю, або Нотатки на полях інтерв'ю президента" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Рада продовжила мораторій на продаж землі до 1 січня 2013

Закон «Про ринок земель» викликає нерозуміння і критику українських аграріїв

Регіонали вже згодні передати продаж української землі наступному парламенту

Введення ринку землі загрожує національній безпеці, - Порошенко

Литвин пропонує прийняти закон про продаж української землі «прозоро»

Гриценко: Запам'ятайте прізвища депутатів, які проголосують за «земельну аферу»

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...