Целовальник: На фундаменті Десятинної церкви вночі працювали археологи

26 травня 2011 в 13:58
Новий об'єкт на залишках фундаменту Десятинної церкви будуватися не буде. Про це заявив головний архітектор м.Києва Сергій Целовальник.

Він зазначив, що питання про розміщення об'єкта на залишках фундаменту Десятинної церкви взагалі не стоїть, і що це прямо заборонено конвенціями, які існують.

«Якщо ми працюємо в правовій державі, то Україна поставила свій підпис ще у 1988 р., а до цього у 1972 р. під міжнародними документами (у цій сфері)», - підкреслив С.Целовальник.

Головний архітектор підкреслив, що коли йому стало відомо про розташування під Десятинною церквою невідомих вагончиків, він за наявними джерелами з'ясував, що мова йде не про розміщення будівельників біля Десятинної церкви, а про побутові приміщення для подальшої роботи археологів.

Нагадаємо, що 19 травня конкурсна комісія щодо визначення подальшої долі залишків фундаменту Десятинної церкви у Києві визначила двох переможців конкурсу. Один з проектів, автором якого є Андрій Миргородський, передбачає накриття залишків фундаменту Десятинної церкви «скляним хрестом» та спорудження невеличкої каплиці, другий (автор Ольга Кругляк) передбачає будівництво великої середньовічної церкви. Комісія запропонувала обом творчим групам об'єднатися для створення спільного варіанту.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...