Транзитним пасажирам у "Борисполі" не потрібно буде переносити багаж

23 листопада 2012 в 08:29
В аеропорту "Бориспіль" зуміли переконати митницю повернути йому право обробки транзитного багажу без участі пасажира.
borispol_boryspil_aeroport_avia_samolet_terminal_38.JPG
Андрія Товстиженко, ZN.UA

Тепер пасажирам стикувальних рейсів аеропорту "Бориспіль" з 30 листопада не потрібно буде витрачати час на те, щоб забрати свій багаж і перенести його для нової реєстрації на наступний рейс. Авіакомпанії таким чином зможуть скоротити час стикувань.

"Після здійснення необхідних процедур митного контролю і контролю авіаційної безпеки багаж буде перевантажений на стикувальний рейс для доставки в аеропорт призначення", - повідомляють в аеропорту.

Отримувати і реєструвати знову багаж доведеться тільки в тому випадку, якщо у пасажира є товари, що підлягають митному декларуванню.

- З аеропорту «Бориспіль» за крадіжку багажу звільнили 170 вантажників

Мова йде про пасажирів внутрішніх рейсів, що прямують далі за кордон і навпаки. Наприклад, зараз пасажир рейсу Львів-Київ-Париж по прильоту до Києва (в термінал B) змушений забирати свій багаж і самостійно діставатися з ним в термінал F або D (якщо міжнародний рейс не в терміналі B). Це займає досить багато часу, а у випадку з терміналом D (який досить далеко розташований від терміналів B і F) збільшує час стикування майже вдвічі, пояснюють в авіакомпаніях, пише "Коммерсантъ-Украина".

"За рішенням деяких авіакомпаній буде здійснюватися доставка трансферних пасажирів від борту повітряного судна до терміналу відправки на окремому перонному автобусі", - уточнюють в "Борисполі".

В українських аеропортах на сьогоднішній день не застосовується ця технологія. Під час Євро-2012 митниця ввела спрощений режим обробки трансферного багажу в "Борисполі". Але відразу після чемпіонату в аеропорту були змушені повернутися до старої практики обробки. "Через введення нового Митного кодексу митниця скасувала спрощений режим", - пояснював тоді гендиректор аеропорту Антон Волов.

Нова технологія може скоротити час стикування і дійсно буде більш зручною для пасажирів, вважає експерт Центру політичного і економічного аналізу Ірина Кава. "Ця практика застосовується в багатьох аеропортах. Складність полягає в тому, що багаж фактично оглядають без участі пасажира. Втім, у разі виникнення питань митниця може викликати до себе пасажира стикувального рейсу, щоб оглянути багаж", - додає експерт.

Аеропорт "Бориспіль" - найбільший у країні, обслуговує понад 70% авіаційних пасажирських перевезень України. За 10 місяців цього року "Бориспіль" обслужив 7,392 млн пасажирів (+7%), свідчать дані Державіаслужби. В аеропорту працюють чотири термінали загальною пропускною спроможністю близько 25 млн осіб на рік. У I півріччі аеропорт отримав 270,5 млн грн чистого прибутку (+12,7%) і 720,4 млн грн чистого доходу (+13%).

Читайте також:

Аеропорт «Бориспіль» передадуть у концесію

Митниця залишила українців без товарів duty free в літаках

Китайці почнуть будувати електричку в Бориспіль відразу після закінчення Євро-2012

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...