Топ Новини

Суд в Осло призначив повторну психіатричну експертизу Брейвіка

13 січня 2012 в 13:07
Окружний суд Осло у п'ятницю, 13 січня, призначив двох фахівців для проведення повторної психіатричної експертизи підозрюваного у подвійному теракті в Норвегії Андерса Брейвіка, повідомив телеканал НРК.

Рішення суду зачитала Венке Елізабет Арнтцен, яку було призначено вести сам процес над Брейвіком. Вона заявила, що вибір суддів цього разу випав на двох фахівців - Агнаса Аспоса і Тер'є Тьоррісена.

«З'ясувалося, що персонал в'язниці Іла, де перебуває Брейвік, не помітив в обвинуваченого будь-яких явних ознак захворювання. Це одна з причин, за якою призначається нова експертиза», - сказала Арнтцен.

Ще наприкінці листопада психіатри Сюнне Серхейм і Тургейр Хусбю, які провели 13 бесід з Брейвіком, а також зустрічі з його рідними і друзями, вивчивши історію життя підозрюваного, зробили висновок про неосудність Брейвіка і неможливість кримінального переслідування щодо нього.

Ці висновки пізніше підтвердила і спеціальна судово-медична комісія, проте експерти, що представляють жертв «норвезького стрілка», критично поставилися до висновку про те, що Брейвік страждає на параноїдальну шизофренію.

Жертвами подвійного теракту 22 липня у Норвегії стали 77 осіб. Спочатку у комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, стався вибух, в результаті якого загинули вісім осіб. Через кілька годин злочинець влаштував стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утейя неподалік від столиці Норвегії, там було вбито 69 осіб. Брейвік відразу ж після перших допитів зізнався у скоєнні терактів, проте винним себе не вважає.

Процес у справі Брейвіка розпочнеться 16 квітня 2012 року.
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...