Статус російської мови виявився на 31-му місці серед пріоритетів українців, НАТО - на 33-му

14 червня 2012 в 14:09
Статус російської хвилює українців дещо більше вступу у НАТО, однак приблизно у 15 разів менше, ніж безробіття і криза в економіці.
russkiy_yazik.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Українців найбільше хвилюють матеріальні проблеми - безробіття, криза, ціни на продукти. Ідеологічні питання - статус російської мови, конфлікт у церкві, НАТО - замикають перелік значущих питань. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного спільно Центром ім.Разумкова і фондом «Демократичні ініціативи».

Якщо у 2004 році статус російської мови цікавив 8,9% українців, то у 2012-му - 3,9%. При цьому у списку з 33 питань він виявився на 31-му місці. Замикають перелік «подолання конфлікту релігійних конфесій» (3,1%) і «вступ України в НАТО» (2,9%).

На перших місцях у списку подолання безробіття (59,3%), подолання кризи в економіці, економічне зростання (51,8%), підвищення загального рівня зарплат, пенсій, стипендій (51,5%), зниження цін на продукти і товари першої необхідності (43,3%) тощо.

Усього респонденти могли обрати не більше 10 значущих для них питань з переліку.

Опитування було проведено соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва з 31 травня по 6 червня 2012 року. Було опитано 2009 респондентів старше 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування проводилося у 132 населених пунктах (із них 79 міських та 53 сільських). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Фінансування опитування здійснювалося проектом UNITER.

Читайте також:

Турчинов хоче більш активних дій опозиції в Раді під час ухвалення мовного закону

Колесніченко, працюючи в парламенті Криму, говорив виключно українською і ходив у вишиванці

У Львові близько тисячі осіб провели мітинг на захист української мови

«Батьківщина» оскаржить у суді голосування щодо «мовного» законопроекту

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...