Топ Новини

Сомалійські пірати минулоріч завдали шкоди на 7 млрд доларів

8 лютого 2012 в 17:05
На викупи піратам пішло всього 160 млн доларів, на захист від них - майже 7 млрд дол.

Сомалійські пірати минулого року завдали світовій економіці збитків у розмірі 6,6-6,9 млрд дол Про це повідомляється в звіті Oceans Beyond Piracy - проекту американського фонду One Earth Future.

У звіті організації зазначається, що 80% витрат понесли судноплавні компанії. Приватні тільки на додаткове паливо витратили 2,7 млрд дол - суднам доводиться збільшувати швидкість поблизу сомалійських берегів з метою безпеки. Інші 20% суми витратили на уряди.

Близько 99% всієї суми витрачено на захист - 1,3 млрд дол на військові операції, 1,1 дол на збройну охорону та засоби забезпечення безпеки. Ще по 650 млн дол витрачено на страхування та на інші, більш тривалі, маршрути прямування.

Водночас на боротьбу з піратством - наслідок, взяття під варту і нарощування здібностей для боротьби з бандитами на регіональному рівні - витрачено всього 38 мільйонів доларів.

Середній викуп, який вимагають пірати за заручників, за рік збільшився на чверть - з 4 до 5 млн дол в 2011 році. Витрати на викупи склали 160 млн дол, тобто всього 2% загального збитку від піратської діяльності.

За підсумками 2010 року на військові операції було витрачено близько двох мільярдів доларів, на викупи - понад 238 млн дол. Загальний збиток склав від 7 до 12 млрд дол

Читайте також

Сомалійські пірати в 2011 році захопили вдвічі менше кораблів

На боротьбу з сомалійськими піратами Україна відрядила одного моряка

З піратського полону звільнили п'ятьох українців

Американський спецназ звільнив захоплене піратами судно з українцями на борту

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...