Топ Новини

Скасування переходу на зимовий час призведе до ускладнень в євроінтеграції України

7 жовтня 2011 в 07:29
Держкомісія єдиного часу і еталонних частот України звернулася з відкритим листом до прем'єра Миколи Азарова, в якому обґрунтувала недоцільність скасування переходу на зимовий час. Лист підписано головою комісії, академіком НАН України Ярославом Яцківим.
time_clock__chasy_vremya_vremia_05.JPG
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Він пише, що постанова Верховної Ради не відповідає міжнародним правилам обчислення часу і фактично вводить в Україні час третього часового поясу.

Разом з тим, наголошується, що у всіх країнах Європи, території яких, як і територія України, частково охоплюються двома часовими поясами, діє час того часового поясу, який охоплює більшу частину території країни (у випадку України - це час другого часового поясу).

У листі також вказується, що скасування переходу на зимовий час восени і літній час навесні може призвести до "певних ускладнень в інтеграції нашої держави до умов, які діють в Європі".

"Подібні спроби змінити систему обчислення часу в Україні були й раніше, однак влада завжди брала до уваги поради комісії, але не цього разу", - сказано у листі.

Комісія рекомендує уряду зберегти в Україні час другого часового поясу і ввести регіональні графіки початку робочого дня. Також пропонується звернутися до Ради Європи з пропозицією починаючи з 2012 року відмовитися від введення літнього часу в Європі. Також, на думку вчених, слід протягом 2011-2012 років здійснити заходи щодо врегулювання початку робочого дня в Україні.

Нагадаємо, раніше міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога надіслав листа голові Верховної Ради Володимиру Литвину з проханням ініціювати перегляд рішення парламенту про зміну порядку обчислення часу в Україні.

Як відомо,
20 вересня Верховна Рада України прийняла постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою скасовано щорічне переведення годинників на зимовий і літній час.

Даною постановою передбачено встановити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години.

Цього року від переведення стрілок відмовилися Росія і Білорусь.

Перехід на літній час здійснюється у більшості розвинених країн, у тому числі у США і всій Європі.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...