Топ Новини

Скандал у Лаврі набирає обертів: гендиректор звільнена слідом за своїм заступником

10 серпня 2012 в 07:39
Мінкульт провів у Лаврі позапланову перевірку і заявив про численні порушення з боку гендиректора заповідника Вікторії Лісничої. Результатом стало звільнення чиновниці.
lavra_.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство культури прийняло рішення про звільнення з посади генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Вікторії Лісничої. Звільнення відбулося на тлі нещодавного скандалу - раніше Ліснича звільнила свого заступника Владу Прокаєву, яка звинуватила її та міністра культури Михайла Кулиняка в корупції.

Відзначимо, що, за даними ZN.UA, Вікторію Лісничу на посаді гендиректора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника змінить екс-директор Національного музею Тараса Шевченка Наталія Клименко.

Як повідомили в Мінкульті, у зв'язку з колективними скаргами, що надходили до міністерства від працівників заповідника, в яких вказувалося на численні порушення трудового законодавства з боку дирекції заповідника, міністр культури Михайло Кулиняк 31 липня провів робочу зустріч з генеральним директором Вікторією Лісничою, її заступниками, керівниками структурних підрозділів заповідника.

Колишню модель Владу Прокаєву звільнили з Лаври після корупційного скандалу

Співробітники Лаври на зустрічі заявили, що гендиректор в умовах обмеженого фінансування ввела непрозору процедуру встановлення надбавок до заробітної плати і преміювання, віддаючи перевагу новопризначеним працівникам.

За результатами наради міністр дав доручення Лісничій у двотижневий термін привести трудові відносини з працівниками заповідника у відповідність до чинного законодавства, повідомили в Мінкульті.

З метою отримання об'єктивної інформації щодо порушень трудового законодавства з боку гендиректора міністр доручив відділу внутрішнього аудиту Мінкультури провести аудиторську перевірку.

В ході перевірки з'ясувалося, що в порушення вимог статті 49/2 Кодексу законів про працю України гендиректор під час реструктуризації заповідника не врахувала переважне право вже працюючих співробітників на заміщення вакантних посад .. Замість цього були здійснені нові призначення 13 осіб.

Ліснича надала письмові пояснення про те, що порушення, дійсно, мали місце, і зобов'язалася вжити дієвих заходів щодо їхнього усунення.

Оскільки дотримання чинного законодавства є одним з пунктів контракту, укладеного між Міністерством та генеральним директором, Кулиняк оголосив Лісничій догану за порушення умов контракту.

Аудитори за результатами перевірки надали рекомендації усунути виявлені порушення, і в десятиденний термін проінформувати Міністерство культури. Крім того, відділу кадрової роботи та державної служби Мінкультури було доручено провести позапланову перевірку заповідника щодо дотримання актів законодавства України про працю.

Перевірка була проведена 9 серпня. В ході її з'ясувалося, що замість виправлення недоліків в роботі, Ліснича допустила ще більш грубі порушення чинного трудового законодавства та умов контракту між нею і міністерством.

«При цьому, в деяких ЗМІ 9 серпня з'явився коментар Лісничої, в якому вона кваліфікувала дії співробітників міністерства, які проводили перевірку, як «рейдерське захоплення відділу кадрів», - відзначили в Мінкульті.

Наказом Міністерства культури від 9 серпня 2012 № 656/0/17-12 Ліснича звільнена з посади генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Матеріали перевірки будуть передані у правоохоронні органи.

Як повідомлялося, минулого тижня розгорівся конфлікт між Лісничою і Прокаєвою, в результаті чого Прокаєвій було винесено догану.

При цьому екс-модель заявила, що особисто дала хабар Лісничій для міністра культури Михайла Кулиняка в розмірі 50 000 доларів для того, щоб отримати посаду заступника директора заповідника.

Ліснича і Кулиняк цю інформацію спростували. Перед тим Ліснича повідомила, що її підлеглі звинуватили Владу Литовченко-Прокаєву в жорстокому поводженні: вона нібито погрожувала їм фізичною розправою. Сама Прокаєва такі звинувачення спростовувала.

6 серпня Прокаєва і ще низка співробітників заповідника були звільнені зі своїх посад.

Читайте також:

Прокуратура доручила перевірити заяви колишньої моделі про хабар міністру культури за посаду в Печерській лаврі

ЮНЕСКО готується внести у "чорний список» Печерську лавру і Софію Київську вже в наступному році

Мінкульт: з Лаври не будуть необдумано виселяти музеї

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...