Протестанти вперше склали менше 50% населення США, кількість атеїстів збільшилася до 20%

9 жовтня 2012 в 08:26
Виборці-атеїсти здебільшого голосують за демократів, підтримують право на аборт і легалізацію одностатевих шлюбів. Число атеїстів-демократів у підсумку збільшилося з 17% до 24%.
x_ce6e03e1.jpg
ognersan.livejournal.com

Число протестантів у США вперше за всю історію країни впало нижче рівня 50% і становить лише 48% населення, стверджується в дослідженні організації The Pew Forum on Religion & Public Life.

Двома головними причинами зменшення числа протестантів стала поява віруючих, що не входять до загальновизнані конфесії, і збільшення числа атеїстів, кількість яких за останні п'ять років збільшилася з 15% до 20%: одна п'ята населення (з них третину складають люди молодше 30 років) взагалі не сповідує релігію.

Лави невіруючих поповнили понад 13 мільйонів осіб, які в ході останнього опитування назвали себе атеїстами і агностиками (близько 6 відсотків), а також 33 мільйони осіб, які, за їхніми словами, не належать до жодної церкви (14%).

У цій тенденції є й політичне підґрунтя. Виборці-атеїсти здебільшого голосують за демократів, підтримують право на аборт і легалізацію одностатевих шлюбів. Число атеїстів-демократів в підсумку збільшилося з 17% до 24%.

Цитоване дослідження засноване на опитуванні приблизно трьох тисяч осіб, проведеному в червні-липні 2012 року. Зменшення числа протестантів було зафіксовано за допомогою опитування більш широкої групи людей (17 тисяч осіб). Результат дослідження має похибку в 0,9%. Послідовники протестантизму, що переселялися з Європи в Америку в тому числі через релігійні гоніння з боку католиків, до моменту утворення США складали переважну більшість серед громадян цієї країни.

Читайте також:

Махатма Ганді: Босоногий переможець Імперії

В арабських країнах не вщухають протести проти скандального фільму про пророка Мухаммеда

За останні півроку число патріотів в Україні зросло на 10%

РПЦ втрачає Україну? Ні, репутацію

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...