Топ Новини

Прокуратура порушила 35 кримінальних справ за незаконні відчуження санаторіїв ФПУ

8 вересня 2011 в 12:34
Органи прокуратури протягом червня та липня порушили 35 кримінальних справ стосовно незаконного відчуження санаторіїв, що перебувають у користуванні Федерації профспілок України (ФПУ). Про це повідомив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.
pshonka.jpg
2000.net.ua

"Конкретні кримінальні справи, де пред'явлено звинувачення, і 17 кримінальних справ вже пішло до суду ... Конкретно в цих кримінальних справах керівництва профспілок немає, але фактові справи, за якими необхідно допитувати керівництво Федерації профспілок України, такі обставини є", - сказав В.Пшонка.

Зокрема, В.Пшонка повідомив, що вже в якості свідка допитано головного бухгалтера ФПУ.

У той же час, відповідаючи на питання про те, чи фігурує у цих справах прізвище голови ФПУ Василя Хари, генпрокурор зазначив, що мова йде тільки про незаконні колегіальні рішення.

За словами В.Пшонки, за оцінками фахівців, у користуванні ФПУ знаходиться близько 300 об'єктів державної власності, вартість яких складає до 10 млрд грн. Разом з тим, він зазначив, що достовірна інформація про стан використання цього державного майна відсутня. Зокрема, В.Пшонка підкреслив, що санаторно-курортні об'єкти знаходяться у державній власності, проте не всі з них стоять на обліку у Фонду держмайна.

У зв'язку з цим, він нагадав про те, що постановою Кабінету міністрів України 15 серпня поточного року створено комісію з питань проведення інвентаризації майна загальносоюзних громадських об'єднань колишнього СРСР, які передано їм у ведення, володіння або користування за рішеннями органів державної влади СРСР і УРСР.

ZN.UA. Нагадаємо, в одному з інтерв'ю В.Хара заявив: «Генеральна прокуратура України відкрила терор проти Федерації профспілок України. Їх мета - захопити власність федерації. Держвласності залишилося тут менше 20%; єдине, що збереглося, - це санітарно-курортні установи. На даний момент протягом години податкова міліція вилучає документи внутрішнього користування, документи щодо власності. Зараз тут перебуває близько 12-15 осіб, це представники податкової та міської прокуратури. Ці дії не є правомірними, оскільки у внутрішні справи профспілки, відповідно до Конституції і міжнародних норм, а також законів профспілки, жодна держустанова не має права лізти».

Голова ФПУ також заявив, що планує найближчим часом особисто зустрітися з цього питання з президентом.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...