Топ Новини

Президент Туркменістану напише нову "Рухнаму"

6 вересня 2011 в 16:45
У Туркменістані найближчим часом буде випущено новий духовний порадник для народу, автором якого стане президент республіки Гурбангули Бердимухамедов. Про це повідомляє "Радіо Азаттик» (регіональна служба "Радіо Свобода").

Цю інформацію радіостанції повідомив якийсь "інформований представник туркменської інтелігенції на умовах анонімності". Підтвердження або спростування з інших джерел не надходило.

За словами джерела "Радіо Азаттик", нова книга покликана замінити "Рухнама" - твір колишнього президента Туркменістану Сапармурата Ніязова.

Імовірно, вона буде називатися "Туркменнама" або "Адамнама". Ці назви, як наголошується, були запропоновані туркменським письменником Тачгельди Гутліевим в статті, опублікованій кілька місяців тому. Автор статті якраз виступав за випуск нового духовного керівництва, посилаючись на наступ "нового періоду історії Туркменістану".

"Рухнама" (в перекладі з туркменського "Книга Душі") була видана на початку 2000-х років. Книга, що містила звід моральних правил, а також роздуми С. Ніязова про історію і великі моменти туркменського народу, фактично стала обов'язковою для прочитання і вивчення. Складати іспити на знання "священної книги" повинні були не тільки студенти, а й чиновники.

День, коли С. Ніязов завершив роботу над книгою (12 вересня), був оголошений державним святом. На честь "Рухнами" було перейменовано один з місяців (вересень) і днів тижня (субота). В Ашхабаді було поставлено пам'ятник "священній книзі".

Після того, як С. Ніязова, який помер у 2006 році, змінив на посту президента Г. Бердимухамедов, увага до "Рухнама" стала слабшати. Повідомлялося навіть, що влада  вилучала в жителів республіки екземпляри "Рухнами", замінюючи їх на твори нового президента (Г. Бердимухамедов є автором низки праць, серед яких - "Туркменістан - країна здорових і високодуховних людей" і "Ахалтекінець - наша гордість і слава "). Проте, нинішній президент зазначав, що твір його попередника важливий для виховання підростаючого покоління. Нещодавно він дав розпорядження, щоб нинішня (десята) річниця виходу книги відзначалася "широко й урочисто".

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...