Топ Новини

Православні та греко-католики святкують Різдво Христове

7 січня 2012 в 08:52
В Україні православні та греко-католики сьогодні відзначають світле свято Різдва Христового.
noviy_god_igrushki_elka.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Докладна розповідь про народження Ісуса Христа наводиться тільки в євангелістів Луки і Матвія (Євангеліє від Матвія 1 глава):

«Пішов теж і Йосип із Галілеї, з міста Назарету, до Юдеї, до міста Давидового, що зветься В
іфлеєм, бо він походив з дому й роду Давида, щоб записатися з Марією, зарученою своєю, що була вагітна. Коли ж вони були там, настав їй день породити І породила вона свого первістка, і Його сповила, і поклала Його в ясла, бо не було їм місця в заїзді».

Після народження Ісуса першими з людей йому прийшли поклонитися пастухи, сповіщені про цю подію появою ангела. Згідно з євангелістом Матвієм, на небі
з'явилася ​​чудова зірка, яка привела до дитини Ісуса волхвів (мудреців). Вони піднесли Христу дарунки - золото, ладан і смирну, до того часу Святе Сімейство вже знайшло притулок у будинку (або можливо в готелі).

Дізнавшись про народження Месії і бажаючи Його знищити, цар Юдеї Ірод наказав убити всіх немовлят у віці до 2 років. Однак Христос був чудом врятований від смерті, бо ангел наказав Йосипу бігти в Єгипет разом з сім'єю, де вони й жили до смерті Ірода.

Різдво у хронологічному порядку посідає перше місце у літургійному циклі, присвяченому земному життю Ісуса Христа.

Римсько-католицька церква і більшість протестантських церков святкують Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем.

Святкувати Різдво мають намір майже всі українці.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...