Померла вдова академіка Сахарова Олена Боннер

19 червня 2011 в 07:15
Вдова академіка Андрія Сахарова, правозахисник і громадський діяч Олена Боннер померла на 89-му році життя 18 червня в Бостоні (США).

«З глибоким сумом ми повідомляємо про те, що наша мама Олена Георгіївна Боннер померла сьогодні, 18 червня 2011 в 13:55 (21:55 мск). Прощання призначено на 12:00 (08:00 мск) у вівторок 21 червня, в каплиці Станецкі  Меморіал Чепел в місті Бруклайн, штат Массачусеттс ... Згідно з її бажанням, її тіло буде піддано кремації, а урна з прахом похована на Востряковському кладовищі в Москві, разом з її чоловіком, матір'ю і братом. Ми повідомимо дату, коли вона стане відома», - йдеться в заяві дочки Є. Боннер Тетяни Янкелевич.

Справжнє ім'я Е. Боннер - Лусік Аліханова. Вона народилася 15 лютого 1923 року в місті Мерв  Туркестанської АРСР (зараз місто перебуває на території Туркменії). Її батько, вірменин Геворк Аліханян, був розстріляний в лютому 1938 року, а мати, єврейка Рут Григорівна, була засуджена до 8 років таборів. Батьки Є. Боннер були реабілітовані лише в 1954 році.

Після арешту батька і матері Є. Боннер переїхала в Ленінград. Після початку Великої Вітчизняної війни вона була мобілізована в радянську армію і отримала поранення під час одного з авіанальотів. Потім працювала медсестрою в санітарному поїзді.

Після закінчення війни Е. Боннер перевели в 1-й Ленінградський медичний інститут, проте була виключена з нього за свою позицію щодо справи лікарів. Після смерті Сталіна студентку відновили. Після інституту вона працювала спочатку дільничним лікарем, а потім лікарем-педіатром пологового будинку.

У 1965 році вона вступила в КПРС, однак після того, як радянські війська придушили «Празьку весну» в Чехословаччині, Є. Боннер вирішила, що помилилася, і в 1972 році здала свій партквиток.

У 1970 році під час поїздки на процес над дисидентами Вайлем і Піменова Є. Боннер познайомилася з Андрієм Сахаровим і через два роки вийшла за нього заміж. 12 травня 1976 правозахисниця поставила свій підпис під установчим документом Московської Гельсінкської групи. У 1980 року Є. Боннер поїхала з чоловіком у заслання в Горький, а в 1984 році була засуджена за наклеп на радянський суспільний і державний лад.

Через діяльність Є. Боннер постійному тиску піддавалися її діти: в 1970-х роках їх виключили з вузів, і вони були змушені емігрувати.

Є. Боннер була головою неурядової міжнародної організації «Громадська комісія з увічнення пам'яті Андрія Сахарова - Фонд Сахарова». Вона входила в комісію з прав людини при президенті Росії до 28 грудня 1994 року, проте вийшла зі складу комісії, будучи впевненою в тому, що адміністрація президента розв'язала війну в Чечні.

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...