Половина українського врожаю страждає від спеки та посухи

5 липня 2012 в 09:59
Ґрунт на півдні України прогрівся до 70 градусів. Ефективні дощі в ряді областей відсутні ще з кінця квітня. Середня врожайність ранніх зернових по країні становить 18 ц/га проти торішніх 28,1 ц/га.ґ
zerno_zemlya_pole.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Від посухи, яка посилюється аномально спекотною погодою, в Україні страждають близько 50% посівів сільськогосподарських культур, повідомила начальник агрометеорологічного відділу Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Від посухи і температурного стресу страждають близько 50% посівів», - сказала вона.

За словами експерта, посушливими явищами охоплені переважно південно-східні та центральні регіони. При цьому вона зазначила, що ефективні дощі в ряді областей відсутні ще з кінця квітня.

«Катастрофи немає, але умови для формування майбутнього врожаю в цих областях несприятливі», - зазначила начальник агрометеорологічного відділу.

Адаменко повідомила, що через високі температури не тільки повітря, а й ґрунту (на півдні він прогрівся до 70 градусів) відбувається «пригнічення» рослин.

Вона уточнила, що на ранні зернові така погода особливого впливу вже зробити не може, оскільки урожай сформований, а найбільше від посухи і спеки страждають пізні культури. Зокрема, за її словами, високі температури та відсутність дощів негативно позначається на кукурудзі. Агрометеоролог не виключила, що в такій ситуації врожайність цієї культури буде нижчою, ніж очікувалося раніше.

«Кукурудза - теплолюбна культура, але її любов до тепла теж обмежена. 35-38 градусів тепла в полі в тіні не дає їй змоги розвиватися», - зазначила Адаменко.

Вона підкреслила, що ситуація на полях неоднорідна. За її словами, найбільш сприятливо для формування майбутнього врожаю складається погода у західних і північних областях, де, незважаючи на спеку, йдуть дощі.

Україна в поточному році через погодні умови початку збирання зернових раніше традиційних термінів. Осіння засуха, сильні зимові морози та аномально тепла весна призвели до зменшення врожайності зернових. Так, станом на 4 липня середня врожайність ранніх зернових по країні становила 18 ц/га проти торішніх 28,1 ц/га.

Мінагропрод прогнозує урожай зерна в 2012 році 45-47 млн тонн проти рекордних 56,7 млн тонн в 2011 році.

Читайте також:

Через глобальне потепління в Україні будуть збирати по два врожаї капусти

Озимі не зійшли на третині засіяних площ в Україні

Україна може втратити до третини врожаю озимих через погоду

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...