Топ Новини

Після масового побиття ув'язнених у Дніпропетровську звільнено начальника пенітенціарної служби області

18 липня 2011 в 06:58
Начальника управління Державної пенітенціарної служби (ДПС) у Дніпропетровській області Анатолія Бабця звільнено за порушення в роботі низки виправних установ області.
sud_15_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

За інформацією помічника голови ДПС Ігоря Андрушка, таке рішення було прийнято ще 5 липня. У цей день, за повідомленнями правозахисників, на ділянці максимального режиму утримання у Дніпропетровській виправній колонії (ДВК) № 89 відбулося масове побиття ув'язнених. Його причиною послужила скарга засуджених, в якій повідомлялося про нестачу в колонії питної води і недостатнє харчування, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Після побиття ув'язнені ділянки оголосили голодування з вимогою припинити насильство і поліпшити умови утримання. Щоб підтримати ув'язнених, до Дніпропетровська прибув представник Харківської правозахисної групи (ХПГ) Андрій Діденко. Однак зустрітися з Анатолієм Бабцем і засудженими йому так і не вдалося - правозахисника не допустили на територію колонії.

Проте, за словами І.Андрушка, звільнення А.Бабця не пов'язане з інцидентом у ДВК № 89, а викликано систематичними порушеннями в роботі: «Керівництво давно висловлювало невдоволення роботою А.Бабця у зв'язку з ситуацією у виправних установах області, зокрема у Дніпропетровському СІЗО, високим рівнем захворюваності на туберкульоз серед ув'язнених, відсутністю взаємодії обласної ДПС із громадськістю. Ще взимку йому виносилися дисциплінарні стягнення».

Разом з тим, на думку правозахисників, звільнення обласного керівника ГПС прямо пов'язане з конфліктом у ДВК № 89. «Побиття ув'язнених набуло розголосу, було названо прізвища чиновників, після чого було звільнено А.Бабця, - вважає пан А.Діденко. - Після цього у ДВК № 89, мабуть, вжили заходів щодо запобігання витоку інформації, оскільки зараз ніякого зв'язку з ув'язненими немає, я навіть не знаю, припинили голодування вони чи ні».

Правозахисник також повідомив, що має намір представляти інтереси ув'язнених ДВК № 89 в Європейському суді з прав людини. «У позов я додам, що, за неофіційними даними, зараз учасників протесту «опрацьовує» персонал колонії для того, щоб вони не виступали з претензіями з приводу того, що сталося», - сказав А.Діденко.

Розслідування у ДВК № 89 курує Генпрокуратура. За результатами перевірки буде прийнято рішення про порушення кримінальної справи.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...