Топ Новини

Підозрюваного у шпигунстві вченого звинуватили в тому, що ставив досліди на колегах

14 лютого 2012 в 09:29
У 2010 році на співробітниках ІСПЕ випробовувалися речовини, які перебували на стадії розробки, - заявила завлабораторією інституту Валентина Терещенко.

Директор Інституту сорбції та ендоекології НАНУ Володимир Стрєлко, якого, як він повідомив ZN.UA, СБУ підозрює у шпигунстві, причетний до тестувань препаратів на людях. Про це заявила завлабораторією інституту Валентина Терещенко.

«Я та інші мої колеги протестували проти експериментів, які директор ставив на підлеглих. У 2010 році на них випробовували речовини, які перебували на стадії розробки», - заявила Терещенко.

Терещенко повідомила газеті «Сегодня», нібито Стрєлко вигадав змішати 3 компоненти: активоване вугілля, кремнієорганічну речовину (сорбент) і діоксиди цирконію невідомого походження.

«Виходила кашоподібна маса, приймали її близько 15 співробітників інституту. Я заявила, що не можна нічого тестувати на людях без експериментів на тваринах. Це ж із серії криміналу! Речовина мала нібито виводити з організму радіонукліди. Підсумків дослідів я не знаю», - заявила вона.

Заступник директора інституту Володимир Брей підтвердив нам, що досліди були: «Є така практика, якщо люди добровільно дають згоду. Ніхто нікого не труїв, і всі почувають себе нормально».

Нагадаємо, Стрєлко заявив, що СБУ підозрює його у витоку за кордон таємної інформації. Вчений стверджує, що дії СБУ були інспіровані його недоброзичливцями. За його словами, раніше йому доводилося відстоювати інститут у боротьбі з рейдерами, які також залучали на свою сторону силовиків.

Читайте також:

СБУ підозрює академіка НАН України у шпигунстві

Затвірник мимоволі, або Як український академік став "американським шпигуном"

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...