Топ Новини

Патріарх Кирило попросив священиків не "світитися" в дорогих автівках

28 грудня 2012 в 13:17
Глава РПЦ закликав представників духовенства пересісти на автомобілі, "які не поступаються ані щодо комфорту, ані стосовно безпеки, але марка цієї машини ніколи не буде фігурувати в новинах".
cerkva_avto2.jpg
aleynikova.com

Предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирило закликав священиків відмовитися від елітних машин, щоб не дискредитувати духовенство в очах громадськості.

«Давайте подумаємо про те, щоб ми використовували такі транспортні засоби, які недоброзичливці не будуть використовувати в якості приводу для дискредитації духовенства...» - сказав глава РПЦ.

Він закликав священиків до помірності і розумного підходу в цьому питанні.

«Не хочу вам робити рекомендації, але існують японські і корейські машини, деякі європейські машини, які не поступаються ані щодо комфорту, ані стосовно безпеки, але марка цієї машини ніколи не буде фігурувати в новинах», - звернувся патріарх до московського духовенства.

За словами Кирила, нерідко дорогі машини священикам купують спонсори, але й тут, переконаний він, необхідно «двадцять разів подумати».

Патріарх розповів, як у дев'яності роки один з меценатів хотів подарувати йому «шестисотий Мерседес», але він відмовився від такого подарунка, щоб не збентежити віруючих, і, будучи митрополитом, їздив на бюджетних машинах - на «Волзі» і «Шкоді».

На машинах якої марки він їздить зараз, глава РПЦ не уточнив, проте сказав, що використовує автомобілі з державного гаража особливого призначення.

«Ці автомобілі відповідають відповідним вимогам безпеки і я, як особа, що охороняється, не можу використовувати інші машини», - зазначив Кирило.

Він також зазначив, що Церква повинна подбати про те, щоб священик після вживання «святих дарів» (вина, яке православні використовують при причасті, воно символізує кров Христа), не сідав за кермо.

За словами патріарха, обов'язок доставити священика додому лягає на той прихід, у якому служить клірик.

Останнім часом в центрі уваги російських ЗМІ і блогерів опинявся спосіб життя православних священиків. Одним із закидів на адресу церкви, зокрема, є прихильність окремих кліриків РПЦ до машин представницького класу.

Кілька ДТП у Москві за участю священиків на дорогих іномарках цієї осені також викликали широкий суспільний резонанс.

Читайте також:

Митрополит РПЦ вважає, що критики церкви діють за намовою диявола

Піарники патріарха Кирила фотошопом стерли годинник за 30 тис. доларів

РПЦ закликала священнослужителів не соромитися дорогих подарунків

Новий владика приїхав до Житомира на трьох лексусах

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...