Топ Новини

Острів Зміїний може розвалитися на частини через зсуви

8 листопада 2012 в 13:47
Багатостраждальному острову Зміїний потрібне укріплення берегів, інакше його може розмити водою.
zmeiny.jpg
snakeisland.com.ua

Українському острову Зміїний у Чорному морі, який довгий час був предметом територіальної суперечки з Румунією, загрожує руйнування через зсуви.

Якщо на острові не провести укріплювальні роботи, він може фактично розвалитися на частини. За даними фахівців, морські хвилі і викликані ними зсуви щороку «з'їдають» кілька десятків сантиметрів берега.

Для порятунку унікальної території Одеська обласна рада вирішила звернутися до Верховної Ради та Кабінету міністрів України.

Як наголошується в проекті звернення, оприлюдненому на сайті облради, відсутність цільового фінансування у 2009-2012 роках «зупинила виконання основних природоохоронних заходів, передбачених для захисту від природної абразії території острова, поставила під загрозу збереження його цілісності і призвела до припинення завершення будівництва об'єктів».

Об'єкти незавершеного будівництва під впливом складних кліматичних умов швидко руйнуються, тому, на переконання авторів проекту, необхідно їх закінчити у найкоротші терміни.

«У разі відсутності подальшого фінансування витрата раніше виділених коштів на будівництво та утримання об'єктів на о. Зміїний втрачає сенс», - підкреслюється в документі.

Очікується, що звернення буде затверджено на найближчій сесії облради, 9 листопада.

Нагадаємо, що на острові Зміїний розташоване селище Біле. Там постійно проживають близько 30 осіб, які забезпечують діяльність представництв державних відомств, обслуговують і містять 58 об'єктів держмайна.

Читайте також:

Нафта і газ Чорного моря: що «втратила» Україна?

Румунія відкрила родовище газу на відірваній в України території

Острів невезіння

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...