Топ Новини

Одеський порт знову паралізували через спецоперації СБУ

12 вересня 2011 в 07:12
Другий тиждень Одеський порт паралізовано через спецоперації СБУ з пошуку контрабанди. Про це повідомив заступник голови профспілки українських брокерів Віктор Потапенко.
xoroshkovskiy.jpg
ukrgazeta.com

«Практично кожен контейнер піддається вивантаженню та огляду есбеушниками, які шукають незадекларовані товари. Простої контейнерів занадто дорого коштують (близько 00 на добу). Це стало останнім аргументом для небагатьох великих транзитерів, які йдуть працювати з іноземними чорноморськими портами - Констанцею і Варною», - сказав В.Потапенко газеті «Сегодня».

У понеділок питання заторів у порту буде обговорюватися на спеціальній нараді в ОДА.

Одеський губернатор Едуард Матвійчук запевнив нас, що інформація про пробки в порту надто роздута ЗМІ.

«Але якщо вона підтвердиться, будемо вживати заходів», - заявив голова регіону.

У прес-службі СБУ одеської Області ситуацію в ОМТП коментувати відмовилися. Один зі співробітників відомства на умовах анонімності зізнався, що наказ про тотальну перевірку порту надійшов «зверху», зі столичного управління.

«Спецоперація проходить під девізом боротьби з контрабандою та корупцією на митниці. Але це стосується не всіх. Є неофіційний список компаній, які перевіряти заборонено. Нібито ці фірми мають відношення до вищого керівництва СБУ», - стверджує наш співрозмовник

ZN.UA. Нагадаємо, у січні 2011 року на три тижні на вимогу СБУ було зупинено весь вантажний потік в Одеському порту. За даними ZN.UA, керівництво СБУ пояснило зупинку порту на Кабміні проведенням оперативно-розшукових заходів щодо перекриття каналів поширення наркотиків. За оцінками уряду, прямий збиток від митних платежів, які
не надійшли до бюджету в результаті операції, склав близько 500 млн грн. Підрахувати недоотриманий прибуток держави від відходу міжнародних перевізників в порти Росії та Румунії ніхто не взявся. Але мова також йде про сотні мільйонів. На жаль, ніяких публічних результатів операції досі так і не заявлено. Як зазначив один з офіцерів підрозділу СБУ по боротьбі з наркотиками: «Ми працюємо за наведенням, бо все одно перерити носом кожен контейнер і кожну бочку і кожен трюм фізично неможливо. Тому немає сенсу зупиняти вантажопотік просто для тотальної перевірки всіх суден. Так ніхто не робить. Це українське ноу-хау - блокувати власний порт».

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...